KESK, Ankara yereline ilişkin koronavirüs salgını raporu hazırladı

KESK Ankara Kovid-19 Salgın İzleme Kurulu, halk sağlığı adına tespit ve talepleri içeren ve emekçilerin ilettiği sorun ve önerilerden oluşan bir rapor hazırladı

KESK Ankara Covid-19 Salgın İzleme Kurulu, halk sağlığı adına tespit ve talepleri içeren bir rapor hazırladı. Rapor emekçilerin ilettiği sorun ve önerilerden oluşturuldu.

Salgın sürecinde kamuya ait emekçilerin ilettiği sorunlardan doğru Ankara yerelinde alınması gereken önlemleri raporlaştıran KESK Ankara Covid-19 Salgın İzleme Kurulu;  sağlık, kamu, PTT ve kargo hizmetlerine dair tespit ve taleplerini sundu. Raporda, koruyucu ekipman eksikliği ve kullanım süreleri bakımından baskılar neredeyse her hastanede görülürken Covid-19 salgını ile mücadelede yayınlanan genelgelere uyulmadığı da açıkça görülüyor.

“Sağlık Çalışanlarının İtirazları Bastırılıyor”

Üniversite hastanelerinde elektif vakaların alınmaya devam ettiği belirtilirken şunlara dikkat çekiliyor; “Sağlık personeline genel itibariyle mobbing uygulanıyor. Bazı sağlık personeli, yurtdışı öyküsü olması ve 14 gün kuralına rağmen cerrahi işlem yapıyor. Personelin koruyucu ekipman eksiklikleri ve uzun süre kullanımı ile ilgili itirazları bastırılıyor. Aynı hastanede çalışanlar arasında rapor ve izin kullanımında farklı uygulamalar yapılıyor. Sağlık raporları olan çalışanlara izin verilmiyor. Alınan kararlar emekçiler ile koordineli alınmadığı gibi İşçi Sağlığı ve Enfeksiyon Komitelerinde çalışan temsilciler davet edilmiyor”.(Evrensel)

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: