“Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanı Ödülü”ne layık görüldü

Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilüfer Didiş Körhasan, Bilim Akademisi tarafından “Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanı Ödülü”ne (BAGEP 2020) layık görüldü.

Üniversiteden yapılan açıklamada, “2017 yılında Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) Ödülünü kazanan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende, ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Doç. Dr. Körhasan, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek BAGEP 2020 ile Üniversitemize ilk kez bu ödülü kazandırdı.

Başarılı öğretim üyemiz Körhasan, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlamış, doktora eğitimi ve sonrasında dünyanın en saygın üniversitelerinden Maryland ve Harvard Üniversitesi Fizik Bölümlerinde uluslararası araştırmalar yapmıştır. 2012 yılında Üniversitemizde göreve başlayan Körhasan, yürüttüğü lisansüstü tez danışmanlığı ve BAP projeleri ile birlikte, yurt içi ve yurt dışında Kuantum Fiziği Öğretimi üzerine TÜBİTAK ve TÜBA destekli araştırmalar, uluslararası S/SCI indeksli ve prestijli dergilerde bilimsel yayın sahibidir.

BAGEP, en iyi genç akademisyenlerin belirlenmeleri, ödüllendirilmeleri ve yeni araştırmalar için desteklenmeleri amacı ile Bilim Akademisi tarafından 2013 yılında başlatılan bir programdır. Bilim dünyasında saygın bir konuma sahip Bilim Akademisi, genç akademisyenleri kariyerleri ve çalışmaları doğrultusunda değerlendirmektedir. Her yıl Nisan ayı sonunda yapılan BAGEP Ödül Töreni’nin tarihi,  tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 küresel salgını sebebiyle daha sonra ilan edilecektir.Öğretim Üyemizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”denildi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: