Kahveci, “Virüs önlemleri konuşmalarla olunmuyor”

Eğitim-İş Zonguldak Şube Başkanı Metin Kahveci Zonguldak’ta yapılan çalışmaların eksik olduğunu, som sokağa çıkma yasağının ise, “KARARI DOĞRU UYGULAMA FELAKET!!!!!!!” olarak değerlendirdi

Eğitim-iş Şube Başkanı Metin Kahveci Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’ın çalışmalarını da şu sözlerle eleştirdi, “Zonguldak’ta virüs önlemleri konuşmalarla olunmuyor. Maske, kolanya bol denilerek buna ihtiyacımız yok  diyen belediye başkanımız neden İşçi anıtına valilik önüne, Soguksuya, Acılığa ve istasyona stant konularak neden  maske dağıtmadı diye soruyoruz”diye ifade etti

“Bilim ne gerektiriyorsa o yapılmalıdır”

Kahveci açıklamasında, şu değerlendirmeleri yaptı, “Korona virüs salgını nedeniyle iktidar tarafından alınan hafta sonu sokağa çıkma kararı halkımızı paniğe sürüklediği görülmektedir. Alınan karar çok doğru fakat uygulama bir çok yanlışı ortaya koymuştur. Buda salgın önlemede kriz yönetimin ya olmayışı yada  AKP nin tam bir beceriksizliği ortaya koymuştur. Kısacası bilimin ışığında gitmezseniz daha çok  ölüm vereceğiz demektir. Korona virüsü aradığı  ortamı yakalamış adeda bayram etmiştir. Elbette toplum olarak ne kadar aceleci, panikçi, heyecanlı vb olduğumuzda ortaya çıkmıştır. Halbuki 2 gün evde kalmayla hiç kimse açlıktan ölmez.Bu sabırsızlık toplumumuzda  malesef  var. Sağlık çalışanları gecesini gündüzünü ortaya kayarak çalışırken  yaşanılan son durum çok üzücü. Salgın hastalıklarla mücadele katı kuralları gerektirir. Bunun şakası yok. İpin ucu bir kaçtı mı bir daha yakalayamazsın. Çin bu salgınla katı kurallar sayesinde atlatmış durumda.  Bilim ne gerektiriyorsa o  yapılmalıdır. Başka çare yok.  Her gecen günlerde virüsten ölenler çoğalmakta hastalığa yakalanma oranı çok hızlı artmaktadır. Bu nedenle daha ciddi önlemler alınmak zorundadır.  Bu virüsü türsü yakmakla, nuska yazmakla,diyanet işleri başkanının fetvasıyla ,batıl inançla önleme şansımız yoktur. Buna uymayan ya öteki tarafta yada hastalığa yol verme durumundadır.

“Ölenlerin bir çoğu Ümre’den dönenler olduğu açıkça görülüyor.”

Bu belayı başımıza bela edenlerin başında Diyanet işlerinin Ümre ziyaretine izin vermesi,İran’dan,Iraktan ve Avrupa’dan gelenler olmuştur. Bunlara karşı cok ciddi önlemler alınması gerekirdi bunlar yapılmadı. Bunların sonuçlarını başta sağlık çalışanları yoğun çalışmalarıyla ve halkımız ödemektedir. Halbuki visün patlak verdiği dünyayı kavuracağı bilinirken Ümre ziyareti tam bir felaketti.  Sağlık bakanı problemi  gördü ancak Diyanet işlerinin saray  hoşametini aşamadığı görünüyor. Ümre  ölümlerinin sorumlusu dinimizi amacından çıkaran,8 ve 9 yaşında evliği mubah kılan, daha birçok günahları olan,dinimizi  AKP’ye uyduran diyanet işleri başkanıdır.  Ölenlerin bir çoğu Ümre’den dönenler olduğu açıkça görülüyor.

Üç haftadır cuma namazları kılınmadı,Ümre kapatıldı,toplu namazlar kılınmadı diye din elden mi gitti diye din tacirlerine soruyoruz? Herkes ibadetini evden rahatça yapmıyor mu?Din yerinde duruyor fakat zır cahiller birilerini zengin etmenin peşini bırakmıyor.

Zonguldak’ta virüs önlemleri konuşmalarla olunmuyor. Maske, kolonya bol denilerek buna ihtiyacımız yok  diyen belediye başkanımız neden İşçi anıtına valilik önüne, Soguksu’ya, Acılığa ve istasyona stant konularak neden  maske dağıtmadı diye soruyoruz. Diğer taraftan İngilize uçak dolusu tıpbi malzeme gönderiyoruz. Yani ülkemiz koronanın işini bitirdi şimdi sıra İngilizleri kurtarmaya geldi.

Son olarak durum çok ciddi.Virüsle mücadelede geç kalındı. Bana bir şey olmaz demeyin.Ne yapıp edip canımızı kurmaktan başka yapacağımız bir şey yok. Herkes kendini korumak zorundadır. Kurallara uymak  zorundayız .Görülmeyen mikrop zengin fakir yapmadan hepsini yatırıyor.Allah sağlık çalışanlarımıza güç kuvvet versin. Bu mikropla mücadele bilimin ışığında olacak ve güzel günler eninde sonunda gelecektir.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: