“Aşırı gereksiz Tüketimden kaçınalım”

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, uygulanacak olan 2 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle tüketicileri ve esnafı uyardı.

Topaloğlu açıklamasında, krizi fırsata çevirmek isteyen esnafı da uyararak “Salgın hastalığı bahane ederek bu dönemde çokça Tüketilen ürünlerde bazı ürünlerde (temizlik-gıda-sebze gibi)fahiş fiyatlar uygulanmaktadır. Bu durumu asla kabul etmiyoruz. Bunu yapan firmaları tespit edildiğine boykot dahil her türlü girişimde bulunacağız.”

“Salgın hastalık nedeniyle İlimizde, uygulanacak tedbir kapsamında, hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması yapılacaktır. Geçen hafta uygulamada yaşanan karmaşa faydadan çok zarar verdiği ortadadır.

Bu nedenle Tüketicilerimiz aşırı ve gereksiz Tüketime kaçmadan alışverişlerini son güne bırakmadan yapmaları gerekmektedir. Aşırı ve gereksiz alışveriş fiyatların artmasına ve bazı ihtiyaç sahiplerinin bu ürünlere ulaşımını engellemektedir. Aşırı alışveriş bazı gıdaların çürümesine zayi olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle,

Aşırı gereksiz Tüketimden kaçınalım

Alışveriş yaparken mutlaka sosyal mesafeyi koruyalım.

Mutlaka maske takalım.

Çevremizde apartmanımızda bulunan yaşlı ve kimsesi olmayanları alışverişine yardımcı olalım.

Esnaf  Ve Ticaret Erbabının Dikkatine 

Salgın hastalığı bahane ederek bu dönemde çokça Tüketilen ürünlerde bazı ürünlerde (temizlik-gıda-sebze gibi)fahiş fiyatlar uygulanmaktadır. Bu durumu asla kabul etmiyoruz. Bunu yapan firmaları tespit edildiğine boykot dahil her türlü girişimde bulunacağız.Vatandaşlar aşırı fiyat tespit ettiğinde hemen yetkili kurumlara bildirilmesi gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: