Kara; ““Nihayet Sağlıkta Şiddet Düzenlemesi TBMM de Yasalaştı”

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara, TBMM’de yasallaşan “Sağlıkta  şiddetin önlenmesine yönelik düzenleme” ile ilgili açıklama yaptı.

Kara açıklamasında şu görüşlere yer verdi, “Sağlıkta  şiddetin önlenmesine yönelik düzenlemeleri içeren kanun teklifi  TBMM’de grubu bulunan tüm partilerin mutabakatıyla  yasalaştı.

Bu düzenlemeye göre;Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan sağlık personeli ile yardımcı sağlık personeline karşı, görevleri sebebiyle işlenen, Türk Ceza Kanunu’nda yer alan kasten yaralama, tehdit, hakaret ve görevi yaptırmamak için direnme suçlarında, ilgili kanunlara göre tayin edilecek cezalar yarı oranında artırılacak.

Söz konusu suçlarda, Türk Ceza Kanunu’nda yer alan hapis cezasının ertelenmesi hükümleri uygulanmayacak.Şiddetin vuku bulduğu sağlık kuruluşunda, faile veya yakınına mağdurun verdiği hizmeti verebilecek başka sağlık personeli ve yardımcı sağlık personeli bulunması halinde, hizmet ilgili diğer personel tarafından verilecek.Sağlıkta Şiddetin yaşanmadığı ve Sağlık Çalışanlarımıza hak ettikleri değerin ve saygının gösterildiği bir çalışma hayatı diliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: