3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde “Haberci yazmasa #HaberinOlmaz” kampanyası

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü, sosyal medyada en çok gündem olan konulardan oldu. TGS, #HaberinOlmaz etiketiyle, çarpıcı olayları hatırlattı, gazetecilerin önemine dikkat çekti.

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde Twitter’da #DünyaBasınÖzgürlüğüGünü etiketiyle çok sayıda paylaşım yapıldı. Paylaşımlarda gazeteciliğin önemi, basın üzerindeki baskılar ve cezaevindeki gazetecilere dair hatırlatmalar öne çıktı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) da gazeteciliğin önemini anlatan bir kampanya başlattı. Şule Çet davasından, Dilovası’ndaki çevre felaketine, Ensar Vakfındaki çocuk istismarından, GDO’lu gıdalara kadar pek çok haberi habercilerin halka aktardığına dikkat çeken TGS, “Haberci yazmasaydı, haberin olmazdı” dedi.

TGS “Oynanan sağlığımızdan katledilen doğamıza, yolsuzluklardan çocuk istismarına pek çok şey, haberciler sayesinde gündeme geliyor, bu haberler yetkililerin adım atmasını sağlıyor.” diyerek Şule Çet davasını, Ensar Vakfı’nda çocuk istismarını, GDO’lu gıdalar haberini ve Dilovası’ndaki çevre felaketi örneklerini verdi.

TGS kampanyasında “Haberci Tutukluysa Haberin Olmaz” “Haberci Baskı Altındaysa Haberin Olmaz” “Haberci Yoksa Haberin Olmaz” dedi. #HaberinOlmaz etiketiyle yürütülen kampanyaya pek çok kesimden destek geldi.

GAZETECİLER TUTUKLUYSA GERÇEKLERİ ÖĞRENEMEZSİN

https://www.evrensel.net/haber/403801/3-mayis-dunya-basin-ozgurlugu-gununde-haberci-yazmasa-haberinolmaz-kampanyasi?a=1901f

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: