Ertuğrul; “Engelli her birey topluma emanettir.”

10-16 Mayıs engelliler haftası,Her yıl, 156 ülkede çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.Ülkemizde ise ağırlıklı olarak, engelli bireylerimizin toplumsal yaşamda karşılaştıkları sorunların dile getirildiği Engelliler Haftası’nı bu yıl evlerde kutluyoruz.

CHP Kdz Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, engelliler haftası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Birleşmiş Milletler’e bağlı ülkelerde her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan bu özel haftada hemen her ülkede etkinlik ve araştırmaların sayısı yıllar geçtikçe artış gösterirken, ülkemizde ise hafta boyunca engelliliğin önlenmesi, engellilik sorunu ve engellilerin eğitim konusu başta olmak üzere sosyolojik, ekonomik ve eğitimsel sorunları tartışıyoruz; ve ne yazık ki Türkiye’de hala engelli bireylerin, toplumsal yaşamımızın ortakları olduğu gerçeğini anlatmak zorunda kalıyoruz. Engelli bireylerimiz söz konusu olduğunda, onların haklı taleplerini dinlemeyi ya da o talepleri karşılamayı, birer imtiyaz veya ayrıcalık gibi gören kesimlerle karşılaşıyoruz. Belki de en üzüntü verici gerçek de bu.

CHP olarak özel;Engelli bireylerimiz için çağdaş bir eğitimin olmazsa olmazlardan olduğunu,Engellinin en büyük silahı sabır ve azim olmasına rağmen, yapacakları sınırlı olsa da engelli bir birey olmanın sorunlar oluştursa da, en büyük sorunun engelliye engel olma sorunu olduğunu yıllardır parti programlarında ve geleceğe yönelik hedeflerimizde anlatıyoruz.

Engelli her birey topluma emanettir.

Bizle birlikte olup da topluma girmek isteyen engellilerin “BİZ DE VARIZ!” çığlığına kulak vermek hepimizin görevidir.
Bu duygu ve düşüncelerle engelli bireylerimizin anlamlı haftalarını tebrik ediyor, sağlıklı ve huzurlu bir gelecek diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: