Grizu-263 Uzay Takımı Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanlığını Ziyaret Etti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde faaliyetlerini sürdüren, uzay ve uydu araştırmalarında yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla ülkemizin,  üniversitemizin ve ilimizin gurur kaynağı Grizu-263 Uzay Takımı’nın Kaptanları Muzaffer Duysal ve Çağla Aytaç Dursun ile takımın Yazılım Birimi Sorumlusu Kerim Uslu, T. C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofis Başkanı Dr. Ali Taha Koç’u Çankaya Köşkü’nde, makamında ziyaret etti.

27 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette, TEKNOFEST 2019 4. TÜRKSAT Model Uydu Yarışması’nda Türkiye 1’ncisi olan takım, TÜRKSAT Model Uydu Yarışması ile ilgili ve üretim çalışmaları devam eden Türkiye’nin ilk Cep Uydusu Grizu-263A hakkında Başkan Koç’a bilgi verdi.  Grizu-263 Uzay Takımı’nın vizyonu, faaliyet alanları ve geçmişteki projelerine ilişkin detayların konuşulduğu ziyaret kapsamında,  takım üyeleri Başkan Dr. Ali Taha Koç’u Aralık 2020’de, Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren uzay şirketi SpaceX tarafından uzaya gönderilecek olan Grizu-263A’nın fırlatma töreni için Zonguldak’a davet etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dr. Koç da, ülkemizin uzay vizyonuna ilişkin takım üyelerimize bilgiler aktardı.  Uzay ve uydu alanında yürütülen çalışma ve projelerindeki başarılarından dolayı Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ni ve Grizu -263 Uzay Takımı’nı tebrik eden Dr. Ali Taha Koç, ülkemizin en değerli projelerinden biri olan Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Grizu-263 Uzay Takımı tarafından yürütülen projelerin önemine vurgu yaptı.

Ziyaret sonunda takım üyeleri T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç’a,  günün anısına Türkiye’nin ilk cep uydusu olan Grizu-263A’nın Uydu Yönetim Bilgisayarı Alt Sisteminin elektronik kartını hediye etti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: