Uçurtma Şenliği Satranç Turnuvası online olarak yapıldı

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından her yıl mayıs, haziran aylarında düzenli olarak yapılan geleneksel uçurtma şenliği bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle farklı etkinliklerle yapıldı.

Etkinlikler kapsamında Uçurtma Şenliği Satranç Turnuvası chess.com‘dan online olarak yapıldı. Turnuva sonunda; 10 Yaş Genel Kategorisinde 1. Ahmet Kerem Canıaz,  2. Ali Fuat Koca, 3. Deniz Ege oldu. 14 Yaş Genel Kategorisinde 1. Enes Haşıl,  2. Ege Bakıcı, 3. Doruk Müftüoğlu oldu. Açık Kategoride ise 1. Tuncay Atamer,  2. Nisa Naz Çolak, 3. Güray Ergün oldu. Dereceyi giren sporcuların madalyaları Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından ulaştırılacak.

Ayrıca sosyal medyada, “Dünden Bugüne Uçurtma Şenliği” adı altında açılan grup sayfasında geçmiş yıllarda yapılan uçurtma şenliklerine ait fotoğraf, video ve şenliğe katılan yazarların şenlikle ilgili yazıları yayınlandı.

Salgın riskinin ortadan kalkması durumunda ise geleneksel uçurtma şenliğinin 16’ıncısı önümüzdeki eylül ya da ekim ayında açık alanda yapılacak.

Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi Zeynel Bakıcı, Eğitim Sen olarak uçurtma şenliği başta olmak üzere sosyal ve kültürel etkinlikleri yapmaya devam edeceklerini belirterek satranç turnuvasına katılan sporculara, Türkiye Satranç Federasyonu Zonguldak İl Temsilciliğine ve “Dünden Bugüne Uçurtma Şenliği” sayfasında fotoğraf, video ve yazı paylaşan herkese teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: