Zonguldak Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Bölümü BAKKA Desteği İle Baştan Aşağı Yenileniyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” kapsamında proje okulu seçilen Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,   Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkıları ile yenilenmekte ve okulu tercih eden öğrenciler burs ve teknik malzemeler ile desteklenmekte. Öğrenciler için Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası üyesi sanayi firmalarında staj imkânı sağlanmakta. Başarılı öğrenciler iş sahibi olabilmekte.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir yaptığı açıklamada, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Bölümünü tercih edecek öğrencilerimize bir müjdem var bölümümüzü Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımızın desteği ile baştan aşağı yeniliyoruz.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımızın 2020 Yılı Sanayi ve Çevre Alt yapısı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı‘nın Proje öncelik alanı öncelik 3: 2019 Yılı Mesleki Eğitim Temasına uygun olarak sanayide uzmanlaşmış ve yeni teknolojilerle ortaya çıkan beceri ihtiyaçlarını karşılayabilecek işgücünün temini için mesleki ve teknik eğitim olanaklarının iyileştirilmesi kapsamında, Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerimiz ile yazmış olduğumuz “Endüstri Meslek++” projemizle okulumuz asil listede yer aldı.

Projemizle; yarın bugündür diyen, geleceğe güvenle bakan, üretken, çağdaş, yeniliklere açık gençler yetiştirmek için varız misyonu ile yola çıkan, teknoloji ve bilim ışığında çağdaş bireyler yetiştiren öncü bir meslek lisesi olmak vizyonuyla Zonguldak İlinin mesleki eğitiminin temel taşı olan Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi günümüzün teknolojik gelişmesine ayak uydurmak, ülkemizin milli teknolojik hareketine donanımlı gençler kazandırmak için altyapısını sağlamlaştırmayı hedeflemiştir. Biryanı eksik sanal platformlar yerine Elektrik-Elektronik, Bilişim Programlama-Kodlama ve Makina Mekatronik, Nesnelerin interneti olarak komple çözüme dayalı gerçek ortam projeleri üretebilen ekip çalışması yapabilen teknik elemanlar yetiştirebilmek için Okulumuzdaki mesleki ve teknik eğitimi disiplinler arası eğitim platformuna yükselterek dünya düzeyinde eğitim verilen, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Robot Sistemleri, Mekatronik, IoT Nesnelerin İnterneti tabanlı Atölyeleri oluşturmak için okulumuz 1.325.159,42 TL destek almaya hak kazanmıştır.

Projemizin hazırlanmasında özveri ile çalışan Okulumuz öğretmenlerine, yöneticilerine Okulumuzu ziyaret ederek projemizi yerinde inceleyip desteklerini esirgemeyen bir önceki Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş ‘a teşekkür ediyorum dedi.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: