Ateş Tuğla Üretime yeniden başladı

Filyos Ateş Tuğla Fabrikası, Üretimi  Mayıs ayında mühürlenerek faaliyetine son verilmiş,bunun üzerine yapılan yürütmeyi durdurma talepli dava sonuçlanması nedeniyle,Zonguldak Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, Konuyla ilgili olarak Mahkemelerce yeni bir karar verilinceye kadarZonguldak İdare Mahkemesinin2020/515 Esas no.lu dosyası üzerinden verilen 22.06.2020 tarihli yürütmeyi durdurma kararı uyarınca fabrikada üretim faaliyetlerine devam edeceği belirtildi.

İşte Valiliğin açıklaması;

“İlimiz Çaycuma İlçesi Filyos Beldesi hudutları dahilindeÖteyüz Mahallesi Faik Akbay Caddesi No:3 adresinde Zonguldak Yatırım Filyos Ateş Tuğlası Makine Madencilik Enerji San. Tic. A.Ş. ne İl Özel İdaresince verilen RHT.67.00.2017.GSM.1.4 ruhsatın, Ankara Bölge İdare Mahkemesi 9. İdari Dava Dairesinin 2018/1394 Esas – 2020/97 Karar sayılı kararı ile iptaline hüküm verildiğinden, Valilik Makamının 14.05.2020 tarih ve 4466 sayılı Olur’ları gereği söz konusu işyeri açma ve çalışma  ruhsatı iptal edilmiş ve üretime yönelik tesisler 20.05.2020 tarihinde mühürlenerek faaliyetine son verilmiştir.

Ancak; adı geçen şirket, işyeri açma ve çalışma ruhsatının iptali ile mühürleme işlemine karşı Zonguldak İdare Mahkemesi nezdinde “Birinci sınıf gayrisıhhi müessese ruhsatının iptali istemiyle açılan dava işlemlerinin temyiz sürecinde olduğu ve henüz kesinleşmemiş mahkeme kararı esas alınarak ruhsatın iptal edilmesinin telafisi mümkün olmayan zararlara neden olacağı” iddiasıyla yürütmeyi durdurma talepli dava açmıştır.

Zonguldak İdare Mahkemesinin 22.06.2020 tarih 2020/515 Esas no.lu kararı ile “davalı İdarenin savunması ve ara kararı cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar İdaremizce uygulanan işyeri açma ve çalışma ruhsatının iptaline ve mühürleme işleminin yürütülmesinin durdurulmasına”karar verilmiştir.

Konuyla ilgili olarak Mahkemelerce yeni bir karar verilinceye kadarZonguldak İdare Mahkemesinin2020/515 Esas no.lu dosyası üzerinden verilen 22.06.2020 tarihli yürütmeyi durdurma kararı uyarıncafabrikada üretim faaliyetlerine devam edileceği hususu;

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: