Kız Meslek Lisesi için CHP Genel Merkezi devreye girdi.

Zonguldak’ın sembol yapılarından Kız Meslek Lisesi’nin otopark yapılmak için yıkılması konusunda tartışmalar devam ederken, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarihi okulun korunması adına devreye girdi.

CHP’nin Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk arasında gerçekleşen görüşme ile okulun Zonguldak için taşıdığı anlam birinci ağızdan Bakana aktarılırken, Bakan Selçuk konunun araştırılması için yardımcısını görevlendirildi.

Konuyu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyuran Yavuzyılmaz, girişimiyle gerçekleşen görüşmenin detaylarına istinaden şu açıklamalarda bulundu:

“Kız Meslek Lisesi’nin yıkılmamasıyla ilgili olarak, Eğitim Politikalarından Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcımız Sn. Yıldırım Kaya ve Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya Selçuk bugün konuyu telefonda görüştüler.Kız Meslek Lisesi’nin “kültür varlığı” olarak tescil süreci, Zonguldak için anlamı, kıymeti ve önemi birinci ağızdan Bakana aktarılmıştır. Sn. Bakan konuyu araştırmak üzere, BEÜ eski rektörü ve Bakan yardımcısı Sn. Mahmut Özer’i görevlendireceğini belirtmiştir. Akabinde Milli Eğitim Bakanı ve Genel Başkan Yardımcımız konuyu tekrar görüşeceklerdir.

Kız Meslek Lisesi yalnız değildir!”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: