“Sakat tabirinden gocunmayız, biz kendimizle barışık insanlarız”

Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Kaya, sosyal medya hesabı Facebook’tan engeliler için yapımı süren ve günlerdir basında “Engelkondu, engel tanımadı: Çatıyı koyacaklar” harberine yönelik olarak tepki gösterdi ve “Sakat”kondu” tabiri hiç şık durmadı, sizde farkındasınız.”dedi ve destek istedi

 

İşte o açıklama; “Yıllardır onca taleplerinize rağmen koca şehirde bize bir yer bulunmazken. Şu andaki barakamız dere ıslahı kapsamında yıkılacağı ve yer bulun tebligatına istinaden. Engelli WC si olarak bilinen yeri yıkıp dernek ofisi yapmaya karar verdik. Gerekli temaslarla bulunduk uygun bulundu. Proje hazırladık çokta güzeldi. Gerekli yardım sözleri aldık. Fakat Pandemi dönemi girdi ve herşey altüst oldu. Bir kaç kişi haricinde yardım eden olmadı, kendi imkanlarımızla başlayalım dedik. Yapı ustası da engelli arkadaşımız bu arada. Binanın belki estetik yönü zayıf ama büyük bir özveri ürünüdür. Lütfen bir çivi de siz çakın. ENGEL olmayın, destek olun. 
Not: Biz sakatlar derneği olarak, sakat tabirinden gocunmayız, bir kendimizle barışık insanlarız. Bı birbirimize neler söylüyoruz. Ama Sakat”kondu” tabiri hiç şık durmadı, sizde farkındasınız..

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: