Gelecek’te Gelecek Var mı?

Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP)’nin 19 Yıl Kutlamalarının yapıldığı şu günlerde AKP iktidarı döneminde Başbakanlık yapmış Ahmet Davutoğlu’nun liderliğini yaptığı Gelecek Partisi Zonguldak İl Örgütü Ağustos sonunda İl Kongresini yaparak örgütlenme çalışmalarını bir anlamda da somutlaştıracak.

Fakat gel gör ki daha il kongresi olmadan özellikle Gelecek Partisi Merkez İlçe’de sorunlar başladı. Kurucu Başkan Hülya Özçelik Merkez İlçe Kongresi’ni henüz yeni Gerçekleştirmişken yönetim içinde kopmaların olması kafalarda “Gelecekte Gelecek var mı?” sorularını da sordurmaya başlandı.

Kuruluş aşamasında önemli çabaları olan ve kongreye kadar Örgütlerden Sorumlu Başkanlığı görevini üstlenen İzzet Demirci,Mehmet Köksal yine bu çalışmalara maddi manevi katkı sunan Yalçın Kiren’nin de içinde bulunduğu bir grup kongre sonrasında örgütten kopma noktasına  geldi.Hikmet Aydın gibi örgüt tecrübesi olan, Hülya Özçelik’te daha ilk günden parti içi kavgada bu derece acele etmeleri önümüzdeki sürecin daha da sıkıntılı geçeceğinin habercisi.

Her ne kadar kimi basın organlarının anketlerde “Bugün seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz” sorusuna Gelecek Partisi’ni işaret etmişse de reel gerçek şu ki yeni kurulan ve kurulacak partilerin kadrolarının kitlelere güven vermesi ve ülkenin kaderini belirleyecek noktaya gelmesi öyle söylediği kadar kolay olmadığını yerel çalışmalardan görebiliyoruz.

DEVA’da çalışmalar daha sakin

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Zonguldak İl ve İlçe Başkanlığı Binasını hizmete soktu.İş adamı Fatih Keleş’in başkanlığında yürütülen çalışmalar devam ediyor.Genel Başkanlığını AKP eski kadrolarından Maliye Eski Bakanı Ali Babacan başkanlığında yürüyor.Genel Başkan Para ile ilgilendiğinden mi olacak yereldeki İl Başkanlığı görevini de iş adamı olarak Fatih Keleş üstlendi.

Fatih Keleş kentin yakından tanıdığı isim.Keleş, Çaycuma’da 3 İlçe Başkan adayı ile görüştüklerini Devrek İlçe Başkanlığı için süpriz bir isimle görüştüklerini belirten İl Başkanı Fatih Keleş DEVA Partisi gönüllülerine ve tüm vatandaşlara partinin kapısının açık olduğunu, Eylül ayı ilk haftası gerçekleşerek İl Kongresine Genel Başkan Ali Babacan’ı davet ederek Zonguldak İl Merkezine getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

AKP Merkez İlçe’de Ayçiçek’e görev verildi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Merkez İlçe Başkan adayları Mükerrem Ayçicek, Hakan Özkan, Ferit Alboğa, Murat Kulaç ve Hüseyin Yıldız, İl Başkanı Zeki Tosun ile birlikte Ankara’ya AKP Genel Merkez’ine gitti. Genel Merkez’de yapılan mülakat sonrası Mükerrem Ayçicek’in Merkez İlçe Başkanı olmasına karar verildi. Yaşanan süre basınında “derin” takibi ve kamuoyuna yansımaları farklı oldu.

Ayçiçek’in görevi üstlenmesi sonrasında yazılan çizilenlerin asıl gerçeği yansıtacağından şüphe yok.Ama şu bir gerçek ki kavga büyük bu kavgayı-krizi yönetmek hiçte kolay değil.

Böyle zamanlarda krizi fırsata çevirme ustalarına ihtiyaç var(!).

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: