Gençlik kollarından İçişleri bakanına tepki geldi

CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Güney,“İçişleri Bakanı’nın, ‘30 Ağustos’u CHP Gençlik Kollarına anlatın ‘ifadesini içeren tweet atması traji komiktir”dedi

Güney; “Atatürk’ümüze her daim saldıranları, muteber kılanlar, yanlarından ayırmayanlar ilk önce kendilerine baksınlar. 18 yıllık iktidarları boyunca, Milli bayramlarımız yasaklandı, kumpas davalarla vatanseverler, Atatürkçüler cezalandırıldı, FETÖ vb. yapılar büyütüldü. Ülkemizin, Diyanet İşleri Başkanı 10 Kasım’da kurucumuz Atatürk’ümüze dua etmeyip, O’na düşmanlık edeni ziyaret etti. Tüm bunlar yaşanırken, bu olumsuzlukların karşısında, tarihinden aldığı bilinçle dimdik duran Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarıdır. Kimseden 30 Ağustos ile ilgili nasihat alacak değiliz. Bizler, varlığımızı Ata’mızın bize emaneti Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne adamış gençleriz.

CHP Avcılar Gençlik Kolları Başkan Vekili Mutlu Yıldırım

CHP Avcılar Gençlik Kolları Başkan Vekili Mutlu Yıldırım, sosyal medya platformu Twitter’dan adil yargılanma talebiyle başlattığı ölüm orucu eyleminin 238. gününde yaşamını yitiren avukat Ebru Timtik için “Er ya da geç bunun hesabı sorulacak. Devrim şehitleri ölümsüzdür” demişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ne demişti;

, CHP Avcılar Gençlik Kolları Başkan Vekili Mutlu Yıldırım’ın ölüm orucu direnişinde yaşamını yitiren Ebru Timtik için paylaştığı mesaja tepki göstererek ”  “Bize 30 Ağustos dersi verenler; 30 Ağustos bizim şerefimizdir. Gazi Mustafa Kemal ve kahraman arkadaşları, kahraman ecdadımız İstiklal mücadelesini DHKP-C’li terörist hainlerin ‘şehit’ diye anılması için vermediler. 30 Ağustos’u bize değil CHP Gençlik Kollarına anlatın. Yazık” diyerek tepki gösterdi.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: