BKM ‘nin 3 Yıllığına Kültür Ve Turizm Bakanlığı Devredildi

Zonguldak Belediyesi’nin Eylül ayı ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan başkanlığında gerçekleştirilen Eylül’de ikinci birleşimi de 10.madde görüşüldü. Yoklama ve açılışın ardından Türlü İşler Komisyonu gündeminde bulunan; a- İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Görev, Yetki, Sorumluluk ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmeliğinde değişiklik talebinin görüşülmesi hakkındaki.  b-İşletme Müdürlüğünün Görev, Yetki, Sorumluluk ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmeliğinde değişiklik talebinin görüşülmesi hakkındaki. Yazıları okunarak meclis üyelerine bilgi verildi ve herhangi bir oylama yapılmadı.

BKM  ‘nin 3 Yıllığına Kültür Ve Turizm Bakanlığı Devredilmesi Konusunda Meclis Başkanı Yetki Verildi

Zonguldak İli Meşrutiyet Mahallesi, 43 ada, 1 parsel sayılı, 1731,89 m2 yüzölçümlü taşınmaz ve üzerindeki eski Halkevi yeni Belediye Kültür Merkezi Binası, Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlığı 2.Grup Yapının restorasyon ve onarım işlemlerinin yapılabilmesi için bedelsiz olarak 3 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne tahsis edilmesi, gerekli protokollerin ve tahsisle ilgili tüm işlemlerin yürütümü için de Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu görüşüldü. CHP Grup Başkanvekili Atınç Kayınova Belediye Kültür Merkezi içinde bulunan zabıta muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının akıbetinin ne olacağını sordu Belediye Başkanı Ömer Selim Alan da BKM içinde bulunan herkesin aynı şekilde orada kalacağını kimseye zarar gelmeyeceğini Belediye Kültür Merkezi binasının Kültür ve turizm bakan tarafında bakım ve tamir atının onarımın yapılacağını ve 3 yıl sonra verildiği tekrar devam edileceğini ifade etti ve madde oybirliğiyle kabul edildi.

Zonguldak Şehir Ormanı Mesire Alanında Zonguldak Biletini İşletilmesi Konusunda Belediye Başkanlığı Yetki Verildi

Kamu yararı ve kamu hizmeti amacı ile işletmeciliği Başkanlığınca yapılması amaçlanan Zonguldak Şehir Ormanı D Tipi Mesire Yerinin kiralanması, protokoller ve gerekli tüm işlemlerin yürütümü için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliğiyle kabul edildi Meclis Üyesi Vahdettin Velioğlu tarafından verilen corona virüs (covid-19) salgınının halen yoğun bir şekilde devam etmesinden kaynaklı Zonguldak Şehirlerarası Otobüs Terminalinde faaliyet gösteren ve Belediye kiracı olan işletmelerin kiralarının ve otobüs terminal çıkış ücretlerinin bir kısmının yada tamamının alınmaması talebi ile ilgili olarak vermiş olduğu önerge hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu görüşüldü. Komisyon raporunda böyle bir yetkinin belediyede olmadığı ve dolayısıyla kiralık alınmaması ya da indirim yapılması söz konusu olamayacağı belirtildi. Madde üzerinde Atınç Kayınova, Vahdettin Velioğlu, Gökhan Çüteli ve Turgut Aydın görüşlerini ifade ettiler.

Halk Otobüsü İhale Hazırlığı İçindeyiz

Selim Alan ayrıca halk otobüsleri ihale hazırlığı içerisinde olduklarını ve belediye olarak bugüne kadar işletmeye katkı yaptıklarını ifade

CHP Şerh Koydu Ve Madde Oy Çokluğuyla Kabul Edildi

Ve yapılan oylamaya CHP şerh koştu ve madde oy çokluğu ile kabul edildi. Yine aynı şekilde;Meclis Üyesi Vahdettin Velioğlu tarafından verilen corona virüs (covid-19) salgınının halen yoğun bir şekilde devam etmesinden ve kıraathane ve kahvehaneler ile ilgili yasakların kaldırılmamasından kaynaklı Belediyenin kiracısı olan işletmelerin kiralarının bir kısmının yada tamamının alınmaması talebi ile ilgili olarak vermiş olduğu önerge hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu’nu raporu oy çokluğu ile kabul edildi kabul edilen maddeye göre kira alınmaya devam edilecek ve kiralarda indirim yapılmayacak.

Selim Alan: Biz Cevabını Verdik

Meclis toplantısının ardından Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, gazetecilerin “Halk otobüsleri işletmecisi  10 gün sonra bırakıyor” şeklindeki açıklaması ile ilgili olarak soruya,”Kendi takdiridir. Bizim ona cevap verme şansımız yok. Bize yazı yazmıştır ve bizde cevabını vermişizdir.Takdir kendisinindir.” Dedi. “Peki ne cevap verdiniz” sorusuna ise Selim Alan “Onu kendisine sorabilirsiniz” şeklinde cevapladı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: