Uzun;“Aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz”

 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Partinin 97.Kuruluş Yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yayınladı.

Açıklamada; “Cumhuriyetimizin, Atatürk ilkelerinin, eğitim eşitliğinin, kadın haklarının,laikliğin, ülkemizin her karış toprağının savunucuları olarak bizler, her zaman ve her koşulda geleceği aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz”dedi

Uzun şu görüşleri dile getidi, “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “iki büyük eserimden biridir” dediği Cumhuriyet Halk Partisi; Kuvayı Milliye’nin ve Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamıdır. Milletimizin emperyalizme karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nda, savaş meydanlarında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yılmaz savunucusudur.Ulusumuzun, Atamızın gösterdiği “çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma” hedefine ulaşma yolundaki örgütlü hareketidir.

Cumhuriyetimizin, Atatürk ilkelerinin, eğitim eşitliğinin, kadın haklarının,laikliğin, ülkemizin her karış toprağının savunucuları olarak bizler, her zaman ve her koşulda geleceği aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.

Partimizin kuruluşunun 97. Yıldönümü nedeni ile; bütün örgütümüzü kutluyor. Başta ebedi Genel Başkanımız Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını,ikinci Genel Başkanımız İsmet İNÖNÜ’yü ve kuruluşundan bu güne kadar partimize hizmet verip ebediyete intikal eden tüm parti emektarlarımızı sevgi, saygı  ve minnetle anıyorum”dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: