Eroğlu; “Hayata dokunan en önemli kurumuz”

Zonguldak’a bölge adliye mahkemesi kurulması konusunda Baro Başkanı Avukat Eroğlu siyasilere çağrıda bulundu. Zonguldak BARO Başkanı Özel Eroğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.  Baro Başkanı Özel Eroğlu, ziyaretinde güncel konular hakkında açıklamalarda bulundu.  Özel Eroğlu; “Genel olarak Barolarımızın ve Türkiye’nin sorunları ile ilgili birçok kere konuştuk. Cumhurbaşkanımızın terör örgütü olan avukatların görevden alınması ile ilgili yasa düzenlemesi konusu gündeme geldi. Terör örgütü olan bir kişinin zaten avukat olma şansı yoktur. Avukatlık kanununun 5. Maddesinde bu konu ile ilgili geniş kapsamlı bir açıklama zaten yapılmış. Bizler Barolar olarak bunların takipçisiyiz. Dışarıdan göründüğü gibi bir başıboşluk söz konusu değildir. Böyle bir düzenlemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. ”

Barış Pehlivan Duruşması Yapılacak

Baro Başkanı Özel Eroğlu, “Bunun dışında bugün Barış Pehlivan’ın karar duruşması yapılacak. Barış Pehlivan malumunuz olduğu gibi kaçma suçu ile tutuklandı. Hukukun üstünlüğü her şeyin öngörülmesi demektir. Bizlerin görevi uyarmak. Barolar kamu kuruluşu görevini yapıyor ancak bunu yaparken herkese ve her olaya dokunarak bu görevi yerine getiriyor” dedi.

Baro Başkanı Özel Erol’un Ayrıca, “Bizim konumumuzun reklama ihtiyacı yok. Popülist davranışlar içerisinde değiliz. Hayata dokunan en önemli kurumuz.” dedi.

Bam Kurulmalı

Özel konuşmasında Bölge Adliye  Mahkemesi’nin (BAM) Zonguldak’a kurulmasının  şart olduğunu belirterek siyasilere çağrıda bulundum”dedi

Eroğlu Bölge Adliye Mahkemelerinin kurulması siyasi iradenin elinde olduğuna dikkat çekti

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: