“Zonguldak için elini taşın altına koymaya kararlı gruplarımızla yoğun çalışıyoruz”

67’liler Platformu Genel Koordinatörü Cenk Kaplancan Fener Maden Mühendisleri Lokalinde Basın Toplantısı düzenleyerek çalışmalarını değerlendirdi. Toplantıda, TEMA İl Temsilcisi Berran Aydan,ZOTEV öncekş Dönem Başkanı Zafer Kalafat, Elektrik Müh.Odası İl Temsilcisi Bülent Özgümüş, Tiyatro Sanatçısı Engin Çöl de hazır bulundu

67’liler Platformu Genel Koordinatörü Cenk Kaplancan, “Bizim asıl şu anki hedefimiz öncelikle istihdamdır.Zonguldak’ta ki genç işsizliğe karşı çözüm önerisi veya en azından iş garantili eğitim programları uygulayarak bu soruna bir çözüm bulmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Cenk Kaplancan şunları ifade etti;

“Omuzlarımızdaki sorumluluk bir kez daha artmış oldu”

“Son 3 günde 67’liler Platformu olarak ilimizin mülki erkanına ve protokolünü kapsayan bir dizi ziyaretlerde bulunduk. Ziyaretler kapsamında Sayın Valimizden başlamak üzere çok yoğun ve gerçekten bizim de sevinerek karşıladığımız bir ilgiyle karşılaştık ve destekle. Sayın valimiz başta olmak üzere tüm bürokratik makamlardan olumlu mesajlar aldık. Çok samimi bir havada son derece dostane ve yapıcı görüşmelerde bulunduk. Zonguldak il sorunları Zonguldak’ın içinde bulunduğu durum ve çözüm önerileri konusunda 67 liler Platformu olarak herkesin çeşitli mecralarda dile getirdiği ve seslendirdiği tüm konuların üzerinde eğilip onlarla ilgili çalışmalar yapmak amacıyla bir araya gelmiş olmamız sebebiyle de kendilerinden bürokratik ve ilimizin yöneticilerinden olumlu sinyaller aldık. Bu demek oluyor ki omuzlarımızdaki sorumluluk bir kez daha artmış oldu. kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

“Sayın valimizin bizden bazı ricaları oldu”

Vali Mustafa Tutulmaz ile yaptıkları görüşmeyi değerlendiren Cenk Kaplancan, “Sayın Valimiz ile yaptığımız görüşme neticesinde şunu gözlemledik. Sayın valimiz Zonguldak’a yeni atanmış olmasına rağmen Zonguldak sorunları konusunda ve Zonguldak’tan problemleri konusunda ciddi bir çalışmayı ve ön bilgilenmeyi gerçekleşmiş durumda. Sayın valimizi 67 ler platformunun iş ve işleyişleri konusunda kendisine bilgiler verdik ve Sayın valimizin bizden bazı ricaları oldu o ricalar çerçevesinde de bir çalışmalarımıza yön vermek hız vermek adına kendilerine söz verdik.” Dedi.

“Zonguldak için elini taşın altına koymaya kararlı gruplarımızla yoğun çalışıyoruz”

67’liler Platformu olarak 11 komite oluşturduklarını ve bu komitelerde 100’ü aşkın fikir insanı bilim insanı ve işi insanı bulunduğunu ifade eden Cenk Kaplancan sözlerine şu şekilde devam etti: “Haziran ayında yine burada 3 günlük bir çalışma programımız neticesinde başlamış olduğumuz toplantılar ve sivil toplum örgütlerini kapsayan geniş katılımlı gruplar ile yaptığımız değerlendirme toplantılarımız neticesinde belirlenen sorunlarla ilgili olarak oluşturmuş olduğumuz komitelerimiz geçtiğimiz aylarda çalışmaya başladı. 11 komitemizin çalışmaları neticesinde bir hayli yol aldık ve o mertebede bu komitelerde 100’ü aşkın bilim insanı fikir insanı ve iş insanı yer alıyor. Bu fikir dünyasına hizmet edecek olan ve Zonguldak için elini taşın altına koymaya kararlı gruplarımızın yoğun çalışmaları neticesinde şu anda yavaş yavaş ürünler ortaya çıkmaya başladı. Yani projeler ortaya çıkmaya başladı. Ve projelerimiz son aşamaya gelmeye başladı. Dolayısıyla 67 liler platform olarak ilk etap çalışmalarımızı yavaş yavaş sonlandırıyoruz”

Kasım Ayında Zonguldak Buluşması Gerçekleştireceğiz

Kasım ayı içerisinde Zonguldak buluşmalarını gerçekleştireceklerini ifade eden 67’liler Platformu Genel Koordinatörü Cenk Kaplancan “Bundan sonraki aşama eğer pandemi süreci bize izin verirse Kasım ayı içerisinde değerlendirme toplantıları Zonguldak buluşmaları adı altında organize etmeyi planlıyoruz. Bu çalışma programına değerli akademisyenleri ve Zonguldak için bugüne kadar çaba sarfeden fikir ve düşünce insanlarına davet etmeyi düşünüyoruz. Bu bağlantı yapmış olduğumuz çalışmalarda Zonguldaklıların bize vermiş olduğu destek ve 67 liler platformuna gösterilen ilgiden dolayı da kendine çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Ziyaretlerimiz olumlu geçti

67’liler Platformu Genel Koordinatörü Cenk Kaplancan, konuşmasında Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü üniversite Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve il yöneticileri ve bürokrasi ziyaretlerini tek tek değerlendirdi. Her komitede alanında yetkin isimler bulunduğu belirten 67’liler Platformu Genel Koordinatörü Cenk Kaplancan, “Bizim şu anda 67’liler Platformu olarak oluşturduğumuz 11 komite var. Kentsel miras ve kent planlaması ilişkili bir grubumuz var, hukuk komitemiz var, basın ve halkla ilişkiler komitemiz var,  e-ticaret ve kobi komitemiz var, insan kaynakları eğitim istihdam ve mesleki eğitim komitemiz var, tarımsal projeler komitemiz var, yine aynı şekilde sağlık ve çevre ile ilgili iki ayrı komitemiz var, bunlarda çalışmalarına devam ediyor.  gençlik ve spor ile ilgili komitemiz var. 11 komiteden ibaret çalışma içerisinde her komitenin kendi alanında yetkin kişilerden oluşması sebebiyle ciddi projeler üretmek üzere hareket ettiğini söyleyebilirim ve şu anda da bu komut ellerimizin hepsinden olumlu projeler hayata geçirilmek üzere Platformu muzun icra kuruluna sunulmak üzere hazırlandığını biliyoruz.” dedi.

Eğitime yönelik sorulara cevap verdi

67 liler Platformu öğrencilere burs verebilir mi sorusunu yanıtlayan 67’liler Platformu Genel Koordinatörü Cenk Kaplancan, “67’ liler Platformu Öncelikle Zonguldak’ın istihdam sorunlarına, eğitim sorunlarına, tarım sorunlarına, ekolojik dengesine, Ticaret hayatına ve sanayisine katkılarda bulunmak üzere proje geliştirme grupları oluşturulmuş bir platformdur. tabii ki Eğitim komitemiz içerisinde bu amaca yönelik çalışmalar yapılması talepleri var. Ancak bizim asıl şu anki hedefimiz Öncelikle istihdamdır. Ve Zonguldak’taki Bizim genç işsizliğe karşı çözüm önerisi veya en azından iş garantili eğitim programları uygulayarak Bu soruna bir çözüm bulmak için çaba sarf ediyor olmamız değerlidir tabii ki gençlerimizin Burs  alması ve bunlarla ilgili olarak da burs imkanları araştırması bizim çalışmalarımız içerisinde yer alan bir konudur Ancak şu anda acil olarak düşündüğümüz konular arasında değildir. Ama bir sonraki safhada mutlaka bu konuyla ilgili değerlendirmeler yapılacaktır’ şeklinde konuştu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: