Kara; “Kahramanların türlü türlü meselelerle yormayın, üzmeyin”

Türkiye Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara yetkililere, “Nöbet Paralarını Ödemeyi Düşünüyor Musunuz?”dedi

 

Kara yaptığı basın açıklamasında; “Sağlık çalışanlarının alın terinin kurumadan ödenmesi gerektiği, hak ettikleri değerin en iyi şekilde gösterilmesi lazım gelen zamanlardan geçiyoruz. Fakat ne yazık ki gereken özen gösterilmiyor, hassasiyet çalışandan esirgeniyor.

Bunun son bir örneğini de Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yaşıyoruz. Ay bitince ödenmesi gereken nöbet ücretleri her ne hikmetse 3 aydır ödenmemiştir. Çalışanlar Haziran, temmuz ve Ağustos ayına ait ücretlerini alamamışlardır.

Buradan hastane yönetimine sesleniyoruz, hiçbir şey çalışanın emeğinin karşılığını vermemenin bahanesi olamaz. Bir kurumda öncelikli çalışanın hakkıdır. Mevzuatta açıkça neyin ne zaman ödenebileceği yazarken bunu hiçe sayarak ödeme yapılmaması kabul edilemezdir.

İdarecilerimiz başka meselerle meşgul olmak yerine çalışanın hakkını teslim etmeyi düşünmelidirler, bunun için çaba içinde olmalıdırlar.

Salgın sürecinde hayatını ortaya koyarak kahramanca bir hizmet sunulan sağlık çalışanlarına ekstra ücretler, maaş zammı gibi düzenlemelerin verilmesi gereken bir dönemde rutin nöbet ücretini bile ödenmemesinin izahı olamaz.

Üniversitede görev yapan sağlık çalışanlarımız adına bir kez daha yöneticilere sesleniyoruz; çalışanın emeğinin karşılığını hemen ödeyin, geciktirmeyin. Salgınla uğraşan kahramanların türlü türlü meselelerle yormayın, üzmeyin. “

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: