Sağlık emekçileri “Artık yeter! Alınteri ise alınteri! Fedakarlıksa fedakarlık! Cansa can!”

Memur Sen İl Temsilciliğine bağlı Sağlık Sen ülkede eş zamanlı olarak yaşanan sıkıntılara dikkat çeken basın açıklaması yaptı

Zonguldak’ta Sağlık Sen yönetim kurulu üyeleri ve sağlık çalışanları ile Ağız ve Diş  Sağlığı önünde yaptıkları eylemde, konuşmadan önce, araçların başında bulunan yönetim kurulu üyeleri kornaları çalarak tepkilerini dile getirdiler. 

Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara yaptığı açıklamada, “Yetkililerden sesimizi duymalarını, artık biraz olsun sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmelerini bekliyoruz.  Gidilen yol, yol değil, çıkmaz sokak!  Hiçbir şey için vakit geç değil.  Unutmamak gerekir ki çıkmaz sokakta geri adım atmak ilerlemenin ta kendisidir” dedi.

Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara yaptığı açıklamada, “Diyoruz ki; çok geç olmadan,  yanlış üstüne yanlış yapmadan  Sağlık çalışanlarının sesi duyulmalı ve kangren halini almış sorunları çözülmelidir.  Artık yeter! Alınteri ise alınteri!  Fedakarlıksa fedakarlık!  Cansa can!” diyerek şunları söyledi:

“Biri de çıksın, sağlık çalışanları bunlardan uzak desin. Elini vicdanına koyan hiç kimse, bunu diyemez!

O halde neden sorunlar görmezden, duymazdan, bilinmezden geliniyor! Öteden beri süre gelen pek çok sorun var.

Örneğin;  Her geçen gün sağlık çalışanlarının yükü daha da artmıyor mu? Artıyor.  Sözleşmeli istihdam modelinde çalışanlardan kadro güvencesi esirgenmiyor mu? Esirgeniyor. Sağlık çalışanlarının çocuklarına kreş imkânları çok görülmüyor mu? Görülüyor. Hemen her gün bir ya da birkaç sağlık çalışanı kör şiddetin kurbanı olmuyor mu? Oluyor. Yıllardır konuştuğumuz döner sermaye adaletsizliğinde ve performans uygulamasında bir arpa boyu yol alındı mı? Alınmadı.

Bunlar bilinmeyen, görülmeyen sorunlar değil! En çok da bu nedenle üzülüyoruz! Ortak akıl ve alternatif çözüm önerilerine kapı aralandığında çözülemeyecek sorun olmadığı inancındayız.

Önemli olan çözüm iradesinin ortaya konmasıdır.  Çözümsüzlük, adaletsizlik, aşırı iş yükü, şiddet sağlık çalışanlarının kaderi olamaz! Artık her seferinde tekrarlanan yanlışlıkların, haksızlıkların son bulması gerekiyor.  Ek ödeme yönetmeliğinin tümüne yönelik eleştirilerimiz bakidir. Pandemi sürecinde ihtiyacı karşılamak üzere yapılan düzenlemelerde iyi niyet ortaya konmuş ancak sahanın haklı beklentileri yine karşılanmamıştır.

Sağlık-Sen olarak öneri ve eleştirilerimizi her daim yetkililerle paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz.  Çalışma barışı ve huzurunu bozan bu durumu asla kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz.

Biz, sağlık çalışanlarının hem gür sesi olmak hem de kazanımın adresi olmak için bu yola çıktık.

Üzerimize düşeni sonuna kadar yapmaya kararlıyız.

Yetkililerden sesimizi duymalarını, artık biraz olsun sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmelerini bekliyoruz.  Gidilen yol, yol değil, çıkmaz sokak!  Hiçbir şey için vakit geç değil.  Unutmamak gerekir ki çıkmaz sokakta geri adım atmak ilerlemenin ta kendisidir.  Vakit çok geç olmadan, yetkilileri, sağlık çalışanlarının seslerini duyarak sorunlarını çözmek için girdikleri çıkmaz sokaktan geri adım atmaya davet ediyoruz”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: