Sağlık emekçileri CHP’den destek istediler

CHP heyeti KESK’e Bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Zonguldak Şube’sini ziyaret etti.

Heyette  CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, STK Sorumlu Başkan İl Başkan Yrd. İsmail Kal ile Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun yer aldı.

Ziyaret te SES Zonguldak Şube Eş Başkanı Aytekin Aygün Sağlık Emekçilerinin yaşadığı sorunları dile getirdi ve şu görüşleri paylaştı;  “Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin tamamının ayrımsız şekilde kadroya alınması, güvencesiz çalışma biçimlerinin tamamının kalıcı olarak ortadan kaldırılması ile sağlık ve sosyal hizmet alanlarında çalışan emekçi sayısındaki yetersizliğin en azından OECD ortalamalarına ulaşacak şekilde (hekim sayısı OECD ülkeleri ortalamasının yarısı, ebe/hemşire sayısı 1/3 oranındadır) güvenceli istihdam ile giderilmesi için sendikamız bir yasa tasarısı hazırlamıştır. Bu kapsamda bir imza kampanyası başlattık, iş yerlerimizde sağlık emekçilerinden imzalar aldık.

İşkolumuzda kadrolu çalışma dışında farklı biçimlerdeki (taşeron, 4B sözleşmeli, 3+1 sözleşmeli, 4D işçi kadrosu, vb.) tüm çalışma biçimlerinin kaldırılmasını içeren yasa tasarısını TBMM’ne ileteceğiz.

CHP Zonguldak Milletvekili sayın Deniz Yavuzyılmaz’dan sendikamızın kampanyasına desteklerini istedik. STK Sorumlu Başkan İl Başkan Yrd. İsmail Kal ile Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun bizleri ziyarete geldiler ve kendilerine kampanyamız konusunda bilgi verdik. Sayın milletvekilimiz hazırladığımız yasa tasarısı ile ilgili her türlü desteği vereceğini bizlere iletti. Sağlık emekçileri adına ilgisi ve verdiği destek için kendisine teşekkür ediyoruz.
KESK’e bağlı sendikaların yöneticilerinin de katıldığı toplantıda diğer meslek kollarındaki emekçilerin sorunlarını da konuştuk.

Tüm siyasi parti milletvekillerinden alkış değil yasa tasarısı için el kaldırmalarını talep ediyor, desteklerini bekliyoruz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: