Türkmenistan Büyükelçisinden Rektör Çufalı’ya Ziyaret

Uluslararasılaşma yolunda önemli adımlar atan ve dünyanın birçok ülkesinden yabancı uyruklu öğrencinin eğitim görmesine imkan sağlayan Bülent Ecevit Üniversitesi’ni  Türkmenistan Büyükelçisi İşankuli Amanliyev ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyaret ile ilgili şu bilgilere yer verildi;“Büyükelçi, Üniversitemizde öğrenim gören Türkmen öğrencilerle ilgili istişarelerde bulundu ve üniversite hakkında daha geniş bilgi edindi.Büyükelçi Amanliyev, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile görüşmedeTürkmenistanlı öğrencilerin Üniversitemizde eğitim görmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Rektörümüz başta Türk Cumhuriyetleri’nden gelen öğrenciler olmak üzere, yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu. 69 farklı ülkeden öğrenciyi buluşturan Üniversitemizin çok kültürlü ortamının önemine vurgu yapan Rektörümüz,Üniversitemizin kardeş ve komşu ülkelerden gelen uluslararası öğrencilere tüm misafirperverliğiyle her zaman açık olduğunu söyledi.

Türkiye ile Türkmenistan halkının ortak geçmiş ve samimi ilişkilere sahip olduğunu ifade eden Büyükelçi Amanliyev, süreçte emekleri için Rektörümüze teşekkür etti.İki ülke ilişkileri ve eğitim faaliyetlerinin ele alındığı görüşmenin sonunda, ziyaret; karşılıklı çeşitli hediyeler ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Rektörümüz ile yapılan görüşmenin ardından Büyükelçi, Türkmen öğrenciler ve Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa İnan ile üniversitemizin Teras Kafesinde görüşerek, öğrenciler ile sohbet etti ve Üniversitemize olan ziyaretini sonlandırdı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: