Şarj edilen ilk araba olma hüviyetini kazandı.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yıllar önce katlı otoparka kurdurduğu araç şarj istasyonu bölgemize misafir olarak gelen elektrikli bir aracı yolda kalmaktan kurtardı. Misafir araç, aynı zamanda, burada şarj edilen ilk araba olma hüviyeti de kazandı.

Ankara’dan bölgemize misafir olarak gelen elektrikli bir aracın şarjı azaldı. Kendi olanakları ile araçlarını şarj edemeyen araç sahipleri çevrede hiçbir şarj istasyonun olmadığını öğrenince Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya ulaşarak yardım istedi. Çaycuma Belediyesinin işlettiği otoparkta böyle bir istasyon olduğunu söyleyen Kantarcı, kendilerini katlı otoparka yönlendirdi. Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi’nde şarj aletlerinin imalatını yapan Gersan firmasından, ihtiyaten istenen teknik personelin de nezaret ettiği işlemle aracın şarj edilmesi sağlandı. Misafir araç, böylece, Çaycuma Belediyesi otoparkında şarj edilen ilk araba olma hüviyetini de kazandı.

Başkan Kantarcı’nın İsteğiyle Altı Yıl Önce Kurduk

Yanında Elektrik Mühendisi Uğur Alkan ve Tekniker Deniz Demir’le birlikte araç şarj işlemine nezaret eden Gersan Pano Üretim Müdürü Başar Sucu, bölgeye misafir olarak gelen bir elektrikli aracın yaşadığı şarj sorunun çözümü için Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’dan yardım istediğini bildirerek, “O da bize haber vererek burada olmamızı istedi. Sekiz sene önce yapmaya başladığımız araç şarj ünitelerinden Sayın Bülent Kantarcı’nın desteği ile 6 sene önce bu otoparka kurduk. Sistemler her geçen gün gelişiyor. Bülent Başkan’ın isteği ile buraya en yeni sistemden bir istasyon daha kurulacak. En gelişmiş son teknoloji sistemlerimiz otoparkımıza yerleştirilecek” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: