“Bu görüntülere kayıtsız kalanlar, yarın sokağa çıkıp esnaf, vatandaş denetleyecek”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, AKP Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek’in Corona Virüs sürecinde düzenlediği ‘dayanışma ve kaynaşma yemeği’ ne sert tepki gösterdi

https://susmagazetesi.com/2020/10/30/birlik-beraberlik-sahane-koronavirus-o-da-ne/

Bu görüntülere kayıtsız kalanlar ve bizzat içinde olanlar, yarın sokağa çıkıp esnaf, vatandaş denetleyecek, tedbirlere uyuyor musunuz diye sorup yine boy boy poz verecek.”dedi

Uzun, mesleği Dr. Olan Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı da eleştirdi ve; “Belediye Başkanının yol arkadaşlarını uyarmak yerine bu yemekte boy boy poz vermesini, bu hatanın içinde olmasını büyük bir sorumsuzluk olarak görüyoruz” dedi.

Başkan Uzun’un açıklaması şöyle;
Valiliklere gönderilen yazıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda COVID-19 sebep gösterilerek “Tören ve Kutlama Komitesi tarafından düzenlenerek Vali / Kaymakam tarafından onaylanan tören ve kutlama programı dışında başkaca bir kurum/kuruluş tarafından program düzenlenmesine müsaade edilmeyeceği” diyerek açık havada yapılacak olan çelenk törenlerine ,fener alayı yürüyüşlerine izin vermeyen zihniyet kapalı ortamda ,pandemi tedbirlerinin uygulanmadığı ,yüzlerce kişiyle ‘’dayanışma ve kaynaşma yemeği’’ düzenlemekte bir sakınca görmemiş.
Son on yılda çeşitli bahanelerle 14 kez Milli Bayramlarımızı kutlamamızı engelleyen, sönük ve etkisiz bir biçimde geçiştiren zihniyet kendi işlerine gelen her türlü açılış ,kutlama ,düğün, miting yapmakta beis görmüyor .
Pandemi sürecinin başından beri ne yaptı hükümetimiz; Umre’den gelen on binlerce vatandaşı karantinasız yurt içine dağıttı. Batıdan gelen binlerce kişi karantinasız yurda giriş yaptı. Başka ne yaptı hükümetimiz? Düşük faizli konut kredisi vermeye başladı. Uçak biletlerindeki KDV oranını düşürdü. Konaklama Vergisini kaldırdı. Devamında aç-kapa sokağa çıkma yasakları. İki saat önceden açıklanan kısıtlamalar… Sabah konup, akşam kaldırılan yasaklar.
AVM’lerin, kuaförlerin, restoranların, kafelerin, plajlar yüzme havuzlarının açılması ,toplu taşıma araçlarında yüzde 50 taşıma kuralının iptal edilmesi v.s en önemlisi üç kuruşluk maskeyi halkına dağıtmayı bile becerememesi ..Ve tüm bunları virüsle mücadele ve mücadeledeki üstün başarımız diye bizlere yutturulmaya çalışılması .
Sonuçta geldiğimiz nokta ortada Corona Virüs büyük bir hızla yayılmaya devam ediyor her gün onlarca insanımızı kaybediyoruz. Sokakta maskesi çenesinde olan vatandaşa yüksek meblağlarda ceza kesen yetkililer bu toplu yemek etkinliği için ne yapacak merak ediyoruz.
Topluma örnek olması gerekenlerin bu sorumsuzluğunu kınıyoruz. Özellikle kendisi de bir hekim olan Belediye Başkanının yol arkadaşlarını uyarmak yerine bu yemekte boy boy poz vermesini, bu hatanın içinde olmasını büyük bir sorumsuzluk olarak görüyoruz.
Bu görüntülere kayıtsız kalanlar ve bizzat içinde olanlar ,yarın sokağa çıkıp esnaf , vatandaş denetleyecek ,tedbirlere uyuyor musunuz diye sorup yine boy boy poz verecek.”dedi

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: