Demir; “MAKZON pazar araştırma çalışmalarımız devam ediyor”

Maden Makinaları Pazar Araştırması çalışmaları devamında,ChinaCool No:5 firması yetkililerinin katılımı ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde bir toplantı yapıldı.

Toplantıya Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya, MAKZON Dernek Başkanı ve MFA Firma Yetkilisi Murat Uzun, Makzon Kooperatif Başkanı ve Er-Di Makine Firma Yetkilisi Caner Uzun, Karbomet Madencilik Firma yetkilisi Bahattin Kurnaz, ChinaCool No:5 Firma Yetkilisi Erol Buğra, ChinaCoolNo:5 Firma YetkilisiJiliWang, ChinaCool No:5 Firma YetkilisijianskeYuz, ChinaCool No:5 Firması Türkiye Yöneticisi Eren Soyer,Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim ÜyesiProf. Dr. Bülent EKMEKCİ, Zonguldak Bülent Ecevit ÜniversitesiMühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği BölümüÖğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Özarslan,Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Engin Kocaman, Arkoç Maden Makinaları Firma Yetkilisi Hüseyin Malkoç, Sav Çelik Firma Yetkilisi Soner Susuz, ZESOB A.Ş Yetkilisi Soner Aksakal, Demir Madencilik Firma Yetkilisi Bayram Demir katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının destekleri ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinden hocalarımızın çalışmaları ile Maden Makinaları ( MAKZON ) pazar araştırma çalışmalarımız devam ediyor. Odamızın daveti ile ChinaCool No:5 Firması yetkilileri bugün İlimize geldiler. Çin, gerek kömür üretiminde, gerekse Maden Makinaları üretiminde dünyada birinci sırada. ChinaCool No:5 Firması da hem kömür üretiyor , hem de kömür üretimine yönelik cihazlar üretiyor. Her iki alanda da çok başarılı bir firma.Kendileri ile işbirliği yapmak, uygun görürler ise kendilerini Maden Makinaları Kümelenmesine dâhil etmek istiyoruz. Zonguldak’ta ortak üretim yapalım. Zonguldak maden kömürü üretimine yönelik ortak çözümler bulalım istiyoruz, dedi.

ChinaCool No:5 Firması Türkiye yöneticisi Eren Soyer, sizlerin ihtiyaçlarını dinlemek, anlamak ve işbirliği yapmak üzere buradayız. Bir ya da birden fazla ocak belirleyip örnek uygulama yapabiliriz. Sizler bizlere nasıl bir sorun olduğunu anlatırsanız birlikte çözümü çalışırız. Bu birlikteliğimiz ekipman üretimi olabilir, Kömür üretimi olabilir, çalışanların eğitimi olabilir, Çin’de sektörle ilgili ziyaretler olabilir hepsine varız. Türkiye’de Soma’da Maden Makineleriüretimi için yer bakıyoruz. Üretimin ikinci ayağını Zonguldak’ta yapabiliriz. Her türlü iş birliğine hazırız dedi.

MAKZON Dernek Başkanı Murat Uzan ,HalenDerneğimizin 35, Kooperatifimizin 20 üyesi var. Bu sayılar artacak.ChinaCool No:5 Firmasını da üyemiz olarak görmek istiyoruz. Biz bu işi gerek üretim, gerekse pazarlama bağlamında dünya ölçeğinde düşünüyoruz. Yerelde Türkiye Taşkömürü Kurumu bu işin lokomotifi. TTK’dan çok önemli destek görüyoruz. Bu vesile ile Genel Müdürümüz Sayın Kazım Eroğlu’na teşekkür ediyorum. ChinaCool No:5 Firmasının aramızda olması bize güç verecektir, dedi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Maden Makinaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bülent Ekmekçi ‘de söz alarak, merkez olarak bizde bu işin içinde oluruz, her türlü desteği veririz dedi.

Yapılan görüşmeler neticesinde katılımcılara hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi sonrasında toplantı sona erdi.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: