Tehlike geliyorum diyor

Bizde alışkanlık insan öldüğünde badem gözlü olunur,kıymeti açığa çıkar.

Henüz yaraları sarılmamış İzmir Depremini sadece TV ekranlarından izleyerek vah vah diyor,siyasetin gereği karşılıklı atışmaktan da öteye gidemiyoruz.

Zonguldak’ta İzmir’den farklı değil. “Tehlike geliyorum” diyor. Henüz gören yok. https://susmagazetesi.com/2020/11/10/tehlike-geliyorum-diyor/

Pusula Gazetesi Sahibi Ali Rıza Tığ uzun süredir yazıyor, gündeminde. Biraz Ali Rıza Tığ tepkisinden olacak konuya ilgilenen olmadı.

Konu Bülent Ecevit Caddesi’nde henüz başlanıp ta başlamadan biten, Tapu Kadastro Hizmet Binası İnşaatı.İnşaatın

Tabelasında Başlama Tarihi olarak 16.08.2018 yazıyor.500 iş gününde bitecek.diye belirtilmiş.İlgili Yüklenici Firma Teknik tabirle Fore kazıkları çaktı.O kadar işin tehlikeli yanı Amele Birliği Hastanesi Yolu ve üstündeki evleri de tehlikeye sokacak bir durum var.İnşaat süresince devam eden şuan durmuş inşaat fakat su sızıntısının devam ettiği ileride önce yol, arkasından yukarıdaki binaları da aşağıya alacak bir tehlikeye dikkat çekiyoruz.

Başta Belediye olmak üzere Valilik, Çevre Şehircilik ve ilgili birimler konuyu mutlaka incelemeli.

İş işten geçtikten sonra ah vah kimseyi kurtaramaz.

Demedi demeyin

Susma Dost Okurlara

Susma Dostlarına; Pandemi süreci nasıl ki yaşamımızı kökten değiştiriyor, SUSMA’da canlı bir organizma olarak onu da derinden etkiliyor.

Bildiğiniz gibi uzun süredir 4 Sayfa olarak çıkıyoruz. Bunun yanında Haftalık Gazetede personel-kadro kurmak bu süreçte daha da zorlaştı. Gerek dağıtım alanında insan bulmak, pandemi orada da karşımıza çıktı. sürekli hareket halinde bir alan.Bir diğer zorluk abone ücretlerinin toplanması ile ilgili.Küçük miktarlar olmasına rağmen onu tahsil etmek için bile aynı noktaya birkaç defa gitmek gelmek bugünkü şartlarda daha da zorlaştı.

Hem sizleri korumak,hem gazetede çalışan personeli korumak açısından daha verimli ve dayanışmacı nasıl çalışırız,nasıl yayın hayatımızı sürdürürüz diye kafa yoruyoruz.

İlk aklımıza gelen bu süreci insan hareketini en optimal düzeyde tutmak için, SUSMA Dostları 6’şar aylık,Bir Yıllık gibi Abone sistemine dönüşebilirsek ki bu dönemin yeni kazandırdığı dijital (e)bankacılık üzerinden yapabilirsek önemli bir sorunu çözmüş olabiliriz.

Örneğin;Aylık bireysel 20.00 Tl Abone ücreti veren Susma Dostu, 6 Aylık (120.00) olarak banka yada Posta Çeki hesabına yatırabilir.

Bu duruma elimizden geldiğince geçmek, şu salgın döneminin bizlere yüklediği, temassız iletişime de katkı sağlamış olabiliriz.

Ne dersiniz?

Daha Güçlü SUSMA’yı ancak böyle sürdürebiliriz.

İyi ki varsınız.

Sağlıcakla Kalın.

 

Susma hesapları:

IBAN: TR87 0013 4000 0033 1487 7000 01

Posta Çeki: Bahaddin Arı 0148 52 40

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

<span>%d</span> blogcu bunu beğendi: