Sağlık Bakanı, ‘Ağır hasta sayımız ve hastane yükümüz artıyor.’

Son 24 saatte 3.116 yeni hasta kaydedildi, 92 kişi vefat etti. Verileri değerlendiren Sağlık Bakanı, ‘Ağır hasta sayımız ve hastane yükümüz artıyor.’ dedi.

Sağlık Bakanlığı, 14 Kasım gününe ilişkin Coronavirus verilerini paylaştı. Son 24 saat içerisinde 150 bin 141 yeni test yapıldı. Hasta sayısı 3.116, iyileşen hasta sayısı 2.298, ağır hasta sayısı ise 3.423 olarak tespit edildi. Virüs nedeniyle bugün 92 kişi daha yaşamını yitirdi.

Bakanlığın verilerine göre; bugüne kadar yapılan toplam test sayısı 16 milyon 13 bin 974, toplam hasta sayısı 411 bin 55, iyileşen toplam hasta sayısı 351 bin 102, Coronavirus salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 10 bin 418’e yükseldi.

Hastalardaki zatürre oranı yüzde 4.2, yatak doluluk oranı yüzde 53.5, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 69.9, ventilatör doluluk oranı yüzde 34.9, ortalama temaslı tespit süresi 12 saat, filyasyon oranı ise yüzde 99.7 Olarak Tespit Edildi.

“Ağır Hasta Sayımız Artıyor”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14 Kasım verilerini şu notla paylaştı: “Bugün tespit edilen 3116 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız artıyor. Hastane yükümüz ve sağlık çalışanlarımızın omuzundaki yük artıyor. Mevcut hasta yükünü taşınabilir seviyede tutmak için tedbirlere uymak zorundayız. Birlik olup mücadeleye güç verin.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: