Önce Vali Tutulmaz’a olmadı iptal davası açacak

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, suya yapılan yüzde 30’luk zammı değerlendirdi.
Başkan Topaloğlu, bütün belediye başkanlarının şu yüzünden koltuklarını kaybettiklerini belirterek “Suya yapılan zamla ilgili Valiliğe gideceğiz. Olmazsa idari mahkemeye başvuracağız” dedi.
Pusula Gazetesi’nden Öznur Güneş’in haberinde Topaloğlu şu değerlendirmeyi yaptı.

“Biz geçmişten beri biliyorsunuz belediye başkanları su meselesinden koltuklarını kaybettiler. O zamanki belediye başkanları da seçim öncesi suya indirim yapacağız fakat geldikten sonra suda kaçak var gerekçesiyle vatandaşın suyuna her dönem zam yapıldı ve bu zam yapan belediye başkanları maalesef bir gün hepsi koltuklarından birer birer edildiler. Sanıyorum bugün gelen belediye başkanımızda onların yolundan gitmekte dürüst vatandaşın ne suçu var kayıp kaçağı gariban vatandaşa yüklemenin ne suçu var. Bu anlamda biz bu yapılan zammın kesinlikle karşısındayız bu zaman derhal geri alınmalı bu pandemi döneminde insanların yoksulluk çektiği dönemde işsiz olduğu bir dönemde derhal geri alınmasını talep ediyoruz. Biliyorsunuz bütçeyi valilik onaylayacak sanıyorum bunun bir askı süresi var bu konuda vatandaşlarda bireysel başvurabilir. Bizde dernek olarak yönetim kurulumuzla bir görüşüp bu alınmış kararın iptali için gerekirse hem Valimize başvuracağız olmazsa idari mahkemesine başvurmayı düşüyoruz. Gerçekten bu zamanda vatandaşlar yoksul dar gelirli bu anlamda onlara gelen 100 liralık bir faturada neresinden bakarsanız 30 liralık bir zam demek vatandaşın bütçesini etkileyecek bireydir. Bunu kabul etmek mümkün değildir Belediyenin en temel görevi vatandaşa ucuz kaliteli içilebilir su vermektir. Asfalt falan yapmak onlar hikâye şeyler evrensel bir şeydir su en temel ihtiyacımızdır belediyeler bunu vatandaşa en ucuz ve temiz şekilde ulaştırmak zorundalardır. Kaçak varsa bu açıklansın bu kaçaklar nereden kaynaklanıyor. Belediye buna bir şey yapamıyor mu?

Bugün belediye başkanlarımız aynı şeyi dile getirip hiç bir tedbir almadılar bugün gelen belediye başkanımızda kendi seçip öncesi yaptığı bir açıklama var burada vatandaşa ucuz su ulaştıracağız kendi seçim beyannamesinde vardır bunu lütfen belediye başkanımız yerine getirsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: