Hamdi Uçar Posbıyık’a neden taktı

Türkiye’de 1981’den beri, her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor.

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Bakanlar Kurulu, Atatürk’e “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” ünvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda vermiş ve bu ünvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayınlanması ile resmileşmişti.Atatürk’ün 100. doğum yıldönümü olan 1981’de, “başöğretmen” olduğu günün ülke çapında Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verildi.

1994’ten beri her yıl 5 Ekim’de UNESCO ,Öğretmenlerin Statüsüne İlişkin 1966 ILO / UNESCO Tavsiyesi ve 1997 Yüksek Öğretim Personelinin Statüsüne İlişkin Tavsiye Kararının imzalanmasının yıldönümünü kutlamak için Dünya Öğretmenler Günü’nü kutluyor.

Her 24 Kasım’da bir tartışmadır gider.Sol’da gereçekleşen tartışmada 12 Eylül’ün getirdiği bir uygulama olarak 24 Kasım’a yönelik eleştiri gelir.

Fakat geldiğimiz bugünde ister 5 Ekim UNESCO’nun kutladığı dünya öğretmenler günü olsun ister 24 Kasım öğretmenler gün olsun.Hiç fark etmiyor.

Bugün öğretmenler bırakın günü kutlamayı, günü kurtarmanın peşinde. KESK’e bağlı Eğitim-Sen’in yaptığı araştırmada, Eğitim Sen tarafından 4 bin 565 öğretmenin katılımıyla “Öğretmenlerin Ekonomik ve Mesleki Sorunlarına Bakış Anketi” araştırması yaptı. Sendika araştırma sonuçlarını yazılı bir açıklama ile duyurdu. Ankete katılan öğretmenlerin yüzde 60’a (2720 kişi) yakını “Aldığınız maaşın yaptığınız işin karşılığı olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna “Hiç karşılamıyor” yanıtı verdi. “Kısmen karşılıyor” yanıtı verenlerin (1748 kişi) oranı ise yüzde 38.

“İşyerinizde kendinizi değerli hissediyor musunuz?” sorusuna öğretmenlerin yüzde 56’sı (2.559 kişi) “Hayır” yanıtı verdi. İşyerinde kendisini değerli hissettiğini söyleyen öğretmenlerin (2006 kişi) oranı yüzde 44.”Milli Eğitim Bakanlığı’nın sorunları çözmek için ürettiği politikaların gerçekçi olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna katılımcıların yüzde 94,5’i (4315 kişi) “Hayır” yanıtı verdi.

Konu geniş ama işin özeti siz neyi kutluyorsunuz sahiden

 

Hamdi Uçar Posbıyık’a neden taktı

 

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı beğenin beğenmeyin aktif, cesaretli, deneyimli ve tecrübeli bir kişilik. Halkın önemli oranda güvenini her dönem kazanan bir yönetici.

Halil Posbıyık’ın en büyük zoru, kendi partisinin ondan daha aktif, cesaretli, deneyimli ellerde olmayışı.

İş böyle olunca arenada bir anlamda da tek başına kahramanca kavga veriyor.

Şimdilerde ki muhatabı ise AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar.

Hamdi Uçar’a, Genel Başkanı “Ereğli’yi sana emanet ediyorum” dedi ama Uçar Ereğli’yi Posbıyık’a kaptırdı hem de ezici oyla.

İşte bu takıntıdır Uçar’da gidiyor.

Uçar Posbıyık’ı “HDP’li gibi davranıyor”, diyerek yıpratmaya çalışıyor.

Yazık ve sevimsiz hal aldığının farkında değil

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: