TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı: En Az 2 Hafta Kapanma Zorunluluğu Var

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, salgına karşı yeni tedbirlerin yetersiz olduğuna dikkati çekti. 

Alınan tedbirlerde yine üretimin durdurulmamasının çok ciddi bir sıkıntı olduğuna vurgu yapan Fincancı, “Bu kabul edilemez. AVM’leri açık tutmak da anlaşılır değil. Bunların bilimsel bir açıklaması yok” dedi.

“Toplu bulunulan alanları kapatın, hareketliliği azaltın çağrısı” yaptıklarını hatırlatan TTB Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, “Bu koşullarda üretimin devam etmesi emekçileri, insanları salgına kurban etmektir. Bu kararlar ekonomik nedenlerle atılmış adımlardır. Üretimi ısrarla sürdürmeyi gözeten bir anlayış var bu kararların altında” dedi. Şehirlerarası hareketliliğin de sınırlandırılması gerektiğini ama buna yönelik bir tedbir olmamasını eleştiren Fincancı, “alınan kararlar nedeniyle ekonomik problem yaşayacak olan kesimlere mesela esnaflara yönelik devletin sosyal ve ekonomik destek sağlaması gerekir, açıklanan tedbirlerde buna dair bir ibare yok” dedi.

Dünyada can kayıplarının 1.5 milyona yaklaştığını, Türkiye’de resmi olarak günlük 30 bin vaka açıklandığına vurgu yapan Fincancı, “En az 2 hafta kapanma zorunluluğu var. Toplumsal hareketliliği azaltacak önlemler hayata geçirilmeliydi. Şehirler arası seyahat kısıtlanmalıydı” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: