“Saldırı büyük, ancak geleceğimizi teslim etmeme kararlılığımız daha da büyük!”

“Kökleri İnsanlığın Demokrasi, Özgürlük, Kardeşlik, Laiklik, Barış Ve Eşitlik Mücadelesine Dayanan Çeyrek Asırlık Çınarımız KESK Büyümeye Devam Ediyor!”

Kamu emekçilerinin gerçek temsilcisi KESK’ in 25. Kuruluş yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yapıldı.KESK Dönem Sözcüsü aynı zamanda Tüm Bel-Sen Şube Başkanı İsmail Sefertaş yaptığı açıklamada; “KESK’ li olmanın gururunu yaşayanlara, KESK’ in dostlarına, emek ve demokrasi mücadelesinin herhangi bir zamanında KESK’ le yan yana gelmiş olanlara, kendisine en yakın emek örgütü olarak KESK’ i gören ancak KESK ailesindeki yerini henüz almamış tüm kamu emekçilerine kutlu olsun!

Çeyrek asrımızı kutlarken; emekleriyle ve ödedikleri bedellerle bizlere bu onurlu tarihi bırakan arkadaşlarımızı bir kez daha minnetle anıyor, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz

Selam Olsun, Encümen-i Muallim’den TÖS’ e TÖB-DER’ e, TÜM-DER’ e, TÜS-DER’ e ulaşan, askeri ve sivil darbelerin karanlığını yırtanlara!

Selam Olsun, Sendika Yürütme Komisyonlarından, Kamu Çalışanları Platformundan, Kamu Çalışanları Sendikaları Platformundan bugüne yorulmadan, bıkmadan, bedel ödemekten korkmadan onurla, gururla, coşkuyla KESK bayrağını taşıyanlara!

Selam Olsun, KESK’ i ete kemiğe büründüren EĞİTİM SEN’ e, SES’ e, TÜM BEL-SEN’ e, BES’ e, BTS’ ye, ESM’ ye, HABER SEN’ e, TARIM ORKAM-SEN’ e, YAPI YOL-SEN’ e, KÜLTÜR SANAT-SEN ’e, DİVES’ e ve onların üyelerine!

KESK; faşizme karşı demokrasi, emperyalizme karşı bağımsızlık, savaşa karşı barış, baskılara karşı özgürlük, gericiliğe karşı laiklik, ırkçılığa ve şovenizme karşı emeğin birliği ve halkların kardeşliği için fiili ve meşru mücadele anlayışı ile yol aldı, yol almaya devam edecektir!

KESK; önüne çıkarılan tüm engellemelere, baskılara, faşist kuşatmaya inat dimdik ayakta olmaya devam edecektir.

Çünkü, KESK içinden geçtiğimiz sivil darbe dönemin koyu karanlığını da yırtacak bir mücadele birikimine, mirasına ve onuruna sahiptir…

  1. Kuruluş yıldönümümüzü pandemi ile birlikte sınıfsal eşitsizliklerin daha da derinleştiği, neo liberalizmin pandemiyi de sömürünün yaygınlaşması ve kârın maksimize edilmesi için fırsata çevirmeye çalıştığı, yüzbinlerce emekçinin işten çıkarıldığı, gelir bölüşümü adaletsizliğinin arttığı, yoksulluğun, yoksunluğun, mülksüzleştirmenin hiç olmadığı kadar yaygınlaştığı, sosyal güvenlik haklarının her gün biraz daha budandığı, emeklilerin sistem tarafından bir yük olarak görüldüğü, bu yüzden salgında en çok yaşlı nüfusun yaşamını yitirdiği, içeride ve dışarıda savaş politikalarının esas alındığı, kadın bedenine ve emeğine yönelik saldırıların zirve yaptığı bir süreçte kutlamaktayız.

Saldırı büyük, ancak yüzde 99 olarak bir avuç azınlığa geleceğimizi teslim etmeme kararlılığımız daha da büyük!  O yüzden bugün bizim için sadece bir kutlama günü değil, bu vesile ile mücadeleyi yükseltme kararlılığımızı haykırdığımız, azmimizi bilediğimiz, umudumuza sımsıkı sarıldığımız gündür! Yılımız Kutlu Olsun!

Kutlu olsun bu zor koşullarda direnenlere, hakları için mücadele edenlere…

Kutlu olsun sadece kamu emekçisi kadınların değil tüm kadınların eşitlik ve özgürlük mücadelesinde yer alanlara…

Kutlu olsun KESK’ li olmanın gururunu, onurunu taşıyanlara…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: