65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olanlar dikkat

Zonguldak Valiliği yayınladığı yeni duyuruda, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları amacıyla İl ve ilçelerimizde Vali ve kaymakamlarımızın başkanlığında Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturulduğunu dile getirdi.

Açıklamada şu bilgiler yer aldı; “Bilindiği üzere koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında 2020 Mart ayında Bakanlığımızca 81 İl Valiliğine gönderilen genelgeler doğrultusunda 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilmiş, bu kısıtlama belirli saatler arasında devam etmektedir.

Yukarıda bahsedilen durumda olan ve tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları amacıyla İl ve ilçelerimizde Vali ve kaymakamlarımızın başkanlığında Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturulmuş olup vatandaşlarımızın taleplerini karşılamak üzere hizmetlerine aralıksız devam etmektedirler.

Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini doğrudan 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak Vefa Sosyal Destek hattına aktarılmalarını talep etmeleri halinde hizmet almaları sağlanmaktadır.

Bu durumdaki vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin karşılanması Vefa Sosyal Destek Gruplarınca hassasiyetle takip edilmektedir.

Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve talepleri Vefa Sosyal Destek Gruplarınca titizlikle karşılandığından, başka oluşumlara itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: