Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesi Kilimli İşletmesi’nde çalışan maden işçileri yeni açılan üretim ayağında kazasız belasız çalışma için,kurban kesildi, dua edildi

23 Aralık 2020 tarihinde sabah vardiyası öncesi, Kilimli İşletmesi 3’üncüKartiye eksi 360-eksi 460 Suluayak Başyukarıda açılan yeni üretim panosu için düzenlenen Kurban kesim törenine TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner, TTK Karadon Müessese Müdürü Fazlı Uncu, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, Karadon Müessesesi yöneticileri, GMİS Karadon Şube Yöneticileri ve maden işçileri katıldı.

 Yıldız: Sağlığınızın herşeyden önemli 

GMİS Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız tören öncesi yaptığı kısa konuşmada, yeni açılan üretim ayağında kazasız belasız üretim yapmak için kesilen kurbanın hayırlara vesile olmasını dileyerek şunları söyledi; “Yeni açılan kartiye 3 üretim panomuzunhayırlı olmasını diliyorum.Kazasız-belasız üretimler diliyorum.

Tüm maden şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz.

Sağlığınızın herşeyden önemli olduğu bilinciyle hareket etmenizi ve iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymanızı istiyoruz.

Bu duygularla tekrar yeni açılan üretim panosunun hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”. 

Eroğlu: Zor Bir Süreçten Geçiyoruz 

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu maden işçilerine yaptığı kısa konuşmada; “Dünya ve Türkiye olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu zor süreçte sabrınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu süreci beraberce devam ettireceğiz. Biz, biliyorsunuz mümkün olduğu kadar grupların giriş-çıkışlarında yeterli obsiyonları sizlere tanıyarak bu süreci en sağlıklı şekilde geçirmeye çalışıyoruz.

Yanınızdakine bulaşıyor, geriliyorsunuz, eşinize dostunuza bulaşıyor geriliyorsunuz, kaygılanıyorsunuz acaba bende de olur mu diye. Aynı kaygıları ben de yaşıyorum. Bu nedenle bu süreci bir kardeşlik, bir aile muhabbeti içinde yardımlaşarak aşacağız.

Yeni üretim panomuzun hayırlı olmasını diliyorum, kazasız-belasız çalışmalar diliyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: