Genel-İş Yenice Belediyesi’nde toplusözleşme imzaladı

Karabük’ün Yenice İlçe Belediyesi’nde çalışan 76 işçiyi yakından ilgilendiren toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın da katıldığı görüşmelerde, Yenice Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Hasan Bağbaşı, Genel İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu, İşçi Temsilcileri Doğan Karaaslan, Sadık Ünal ile belediye personelleri Mücahit Toprak, Nurdoğan Ören ve Servet Kayaoğlu bulundular.

2 yıl olarak imzalanan sözleşmenin 1 nci ve 2 nci yılında işçilere devletin açıklayacağı enflasyon oranında artış yapılacak. Sosyal yardımlarda açıklanacak enflasyon oranında artacak.

İlk defa toplu sözleşme imzalayan 44 işçinin taban aylığı yapılan zam ile taban net 2.900,00 TL ‘ye yükselecek. İşçilere belediye yönetimi dilediği zaman performans artışı yapabilecek.

2 yıllık anlaşmanın ardından Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı , “ Gönlümüz arzu eder ki çok daha yüksek artışlar yapalım. Fakat durumlar ortada. Paylarımız istenilen düzeyde gelmiyor. Personel maaşını ilk öncelik olarak görüyoruz. Bizim dönemimizde her personelimiz ayın 15’i geldiğinde kartını taksın maaşını alsın. Bugüne kadar bu konuda hiç mahcup olmadık. Görev süremizin sonuna kadar önce personel maaşı diyerek çalışmalarımızı programlayacağız. İşçi kardeşlerime, sendikamıza ve belediyemize yapılan anlaşma hayırlı uğurlu olsun “ dedi.

Genel İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu da, “ Başta Belediye Başkanımız Zeki Çaylı olmak üzere belediye yönetimine teşekkür ediyorum. Yapılan anlaşma iki tarafın da yüksek anlayışı ile kısa sürede tamamlanmıştır. Hayırlara vesile olsun “ dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: