“Demokrasilerde, muhalefetin sopayla susturulamayacağını artık herkesin bilmesi, öğrenmesi gerekir”

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Gazeteci Orhan Uğuroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Ve Avukat Afşin Hatipoğlu’na yapılan saldırıları kınadı.

Yavuz Erkmen “İlimiz Karaman Beldemizde Partimizin Belde örgütünden Ali Karakaya’ dan sonra, hemen akabinde gerçekleşen bu saldırılar konuşan, sesini duyuran, hükümet icraatlarına karşı çıkanlara yapılan yani aslında demokrasiye sahip çıkanlara yapılan saldırılardır. Karşı görüşlere veya yapılan yanlışlara sesini yükseltenlere tahammülsüzlüğü göstermektedirler. Hâlbuki demokrasi, görüşlerini serbestçe dile getirilmesi, insanların fikirlerini korkmadan söyleyebilmesini gerektirir. Saldırıyı yapanların yakalanması ve hak ettikleri cezai müeyyidenin uygulanmasını beklemekteyiz. Daha önce Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in evi basılmak istenmiş ancak yapanlar cezasız kalmıştır. Dolayısıyla bu kişilere destek olmak, onları cezalandırmamak bir bakıma ödüllendirme olmakta bu da en çok demokrasimize zarar vermekte yapanları cesaretlendirmektedir. Demokrasilerde, muhalefetin sopayla susturulamayacağını artık herkesin bilmesi, öğrenmesi gerekir.

Bizler ülkemizde barışın hâkim olmasını, iyi yapılana iyi, kötü yapılana kötü denmesini ve bundan dolayı da başına bir iş gelmemesini temenni ediyoruz. Aksi bir durum ülkemize yakışmaz, Allah korusun bizleri çok çok gerilere götürür. Buna karşıda hep birlikte duyarlı olmak zorundayız.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: