Enerji sorunu çözüldü Ameliyatlar yapılmaya başlanıyor

Zonguldak’ı etkisi altına alan kar yağışı nedeni ile yaşanan elektrik kesintilerinde 3 gün boyunca aralıksız çalışan jeneratörlerde de arızalar yaşanmaya başlayınca acil olmayan ameliyatların durdurulmasına karar verilmişti.
Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Şenay Özdolap enerji sorununun çözülmesinin ardından hastane personelini bilgilendirdi.
Yaşanan gelişmeler ile birlikte hastanede yeniden ameliyatlar yapılabilecek ve yeniden rutin çalışmalarına devam edebilecek.
Özdolap’ın çalışma arkadaşlarına yolladığı yazı şu şekilde:
Üç gündür olumsuz hava koşulları nedeniyle yaşanan elektrik kesintisi bu gece 02:00 itibariyle son bulmuştur. Elektrik şirketinin ana elektrik hatlarından bir bölümüne ağaç devrilmesiyle oluştuğu söylenen elektrik kesintisinin ağacın kesilmesi ve hatların onarılmasıyla giderildiği bildirilmiştir. Sistem gece 02:00 itibariyle çalışmaya başlamıştır. Hastanemiz jeneratörlerinde olan arıza ise %90 giderilmiş. Bir jeneratörün bir takım bakım ve kablo değiştirilmesiyle bugün itibariyle jeneratör sistemi de %100 çalışmaya başlayacaktır. Elektrik hattının ve akımının sabaha kadar kontrol ve testleri de başarıyla sonuçlanmıştır. Bu sabahtan itibaren hastanemiz rutin çalışmalarına yeniden başlayabilecektir. Ameliyathane aktif çalışmaya bugün saat 10:30 itibariyle başlayabilecektir
Pandemi döneminde hava koşullarının durumu daha da zorlaştırdığı bu süreci başarıyla atlatan hastanemizin tüm personeline gayretleri için teşekkür ederim. Sizlere de destekleriniz, yardımlarınız ve anlayışınız için teşekkür ederim. Görüş ve önerileriniz için daima bana ulaşabilirsiniz.
Hepinize sağlıklı günler dilerim.(ZHaber)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: