Yer yerinden oynadı CHP yenilgi psikozundan hala çıkamadı

Kar, fırtına, boran.

Yol yok, su yok, elektrik yok.

Sosyal medya facebook, twitter hop otur hop kalktı Facebookta, Sağ’ından Sol’una, yaşlıdan gence, kadından erkeğe tüm farklı kesimler yaşanan bu duruma, elindeki teknik (cep telefonu, fotoğraf makinesi, video kamera) ile yaşananları herkesle paylaştı.

Tepkilerini dile getirdi. Tepkilerin başında, günlerdir hava raporlarında yoğun kar yağışı geleceğinin duyurulmasına karşın, tedbir almayan, düzgün kriz masası oluşturmayan, iyi organize olunmayan, Başta Belediye Başkanı olmak üzere, Enerji-Sa yetkililerini, Karayollarını bir anlamda topa tuttular, tutmaya devam ediyorlar.

Muhtarlardan, “bu kentin bu durumundan utanıyorum” dan tutun da, “Bahçelievler köyünde”ki kar manzaralarına kadar. Özellikle basın emekçilerinin kar fırtına dinlemeden günü gününe, saati saatine hatta dakika dakika yaptığı haberlerden tüm bölge halkı yaşanan sıkıntıları daha net gördü, görmeye devam ediyor.

Siyasi partilerden, özellikle muhalefette yer alan, İYİ Parti, DEVA Partisi, EMEK Partisi ve yeni kurulan Değişim Partisi kendi üsluplarınca ve parti politikalarına uygun basın açıklamalarını yaptılar.

Özellikle teknik açığı kamuoyuna paylaşan İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen’in, “Barajın jeneratörünün olmadığı gerçeğini gördük” açıklaması önemli başlıklardandı.

Tüketici Hakları Derneği Ali Topaloğlu’nun, “Kar yağışının günlerce hatta aylar öncesinden bilinmesine rağmen gerekli tedbirleri almayanlar. İnsanları mağdur bıraktılar. Hastalar hastane çalışanları işe gidemiyor. Bir hastane yolunu açamayan açık tutamayan yönetim olabilir mi? Bunun Sorumlusu kimler ? Belediye başkanları mi? Baş hekimler mi? Rektör mü ? Kim sorumlu Bir hastane yolunu açık tutamayan tüm sorumluları şiddetle kınıyoruz. Koca kentte su yok elektrik hatlarında arıza var deniliyor. Nerde enerji sa vatandaştan al parayı yatırım yapma al sana hizmet” diye yaptığı açıklama güne damgasını vuran değerli açıklamalardı.

Tüm bu sorunlar yaşanırken ana muhalefet partisi CHP’den CHP İl Başkanı Murat Pulat’ın açıklaması ise yaşanan onca susuzluk, karların yolları ulaşılmaz hale getirdiği, Enerji-Sa’nın, TEDAŞ’ın altyapı eksikliğinden kaynaklanan, günlerdir bölgede elektriklerin kesilmesi nedeniyle hastanelerin jeneratörlerinin arıza yapması, yatan hastaların tedavilerinin gecikmelerine kadar varan hatta, BEÜ TIP Fakültesinde neredeyse tüm ameliyatların durdurulma kararına kadar giden kar krizinde gecikmeli olarak yaptığı basın açıklaması.

CHP kitlesi bir anlamda başsız, ucu açık bir durumda kişisel tepkilerini sosyal medyadan dile getiren bir noktaya düşürüldü.

CHP’nin bu durumunu anlıyorum ki, daha henüz belediye seçimlerinin kaybedilmesinin etkisini yada şöyle diyelim 10 yıllık yerel yönetim çalışmalarını samimice değerlendirmeden uzak ve o dönemi de üstenilmeyen bir tutum içinde.

Olur ya eleştirirsek “siz ne yaptınız” sorusu hala kafalarda aşılamamış.

Bu noktadan kurtulursak CHP İl Başkanı Murat Pulat’ın söylediği, “Bu şehrin başkanlık makamı ilk seçimde işgalden kurtarılacaktır” sözü yerine oturacaktır.

Sağlıcakla kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: