Uğradıkları zararın karşılanması için Tüketici Hakem Heyetlerine başvurabilirler.

Tüketiciler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, yoğun kar yağışı nedeniyle elektrik hatlarında meydana gelen arıza nedeniyle zarara uğrayan vatandaşlarımıza çağrı yaptı.

Topaloğlu’nun çağrısı şöyle;

“İlimizde yaşanan yoğun kar nedeniyle uzun süreli elektrik enerjisi kesintileri yaşanmıştır. Bu kesintiler herhangi bir doğal afet sonrası değil, Çok önceden geleceği bilinen kar yağışı sonucu oluşmuştur. Kurumlar tedbir alırken en kötüsünü düşünerek tedbir almak zorundalar. Oysa bizde günü kurtarmaya sadece para kazanmaya yönelik hamleler yapılmaktadır.

Bu bağlamda Uzun kesintiler sonrası evlerinde özelikle buzdolaplarında derin dondurucularda zarar gören Tüketicilerimiz ve esnafımız olmuştur. Bu tüketicilerimiz ve esnafımız 10 gün içinde uğradıkları zararın karşılanması için Başkent Enerji sa’ ya başvurmalarını talep ediyoruz. Zaralarını tespit ederken zarar gören ürünler sıralanmalı güncel parakende fiyatlar üzerinden tespit edilmeli ve köy yada mahalle muhtarları ile birlikte tutanak haline getirilmelidir. Kesinti tarihleri mutlaka belirtilmelidir.

Ayrıca bu kesintilere bağlı voltaj yükselmesi veya sürekli gidip gelmesi sonucu elektronik cihazlarda yaşanan arızalar varsa bunları da Tüketicilerimiz 10 gün geçmeden talep te mutlaka bulunsunlar.

Başkent Enerjisa bu talepleri karşılamadığı taktirde Tüketiciler belgeleriyle birlikte Başkent Enerjisa’ya baş vurduklarını belgeleyerek Tüketici Hakem Heyetlerine başvurabilirler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: