Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Zonguldak İl Kadın Kolları Kongresi Kozlu-Karaca Düğün Salonunda tek liste ile gerçekleştirildi.

AKP Zonguldak İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinde mevcut başkan Ayşe Erbay güven tazeledi.

Kongreye AKP Milletvekili Polat Türkmen, AKP Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Serpil Kavrak, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi Elif Gülsüm, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Dilek Kaya, AKP İl Başkanı Zeki Tosun, AKP Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Erbay, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Karaman Belediye Başkanı Servet Üstün, Kadın Kolları ilçe başkan ve yöneticileri, AKP ilçe ve belde başkanları ile çok sayıda partili  katıldı.

AKP Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Erbay açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi

“Dava adalettir, mazlum her kimse, ırk, cinsiyet, renk, milliyet, din farkı gözetmeksizin mazlumun safında durmaktır. Dava hüzündür, mücadeledir, ümittir, sıkılmamaktır, pes etmemektir, yorulduğunda dinlenmesini bilip hemencecik yeniden yola koyulabilmektir. Dava aşktır, samimiyeti sonuna kadar yaşamaktır. Yükümüz ne kadar ağır olursa olsun; bir ve beraber oldukça aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Davamızda birlikte yol aldığımız değerli konuklarımız ve kıymetli arkadaşlarım; Bugünden itibaren, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan inandığı davanın mücadelesini veren bu yolda sağlam bir irade gösteren ve istikametinden en ufak bir sapma göstermemiş bir lider oluşunu örnek alarak, çalışmalarımıza artan bir tempo ile devam edeceğiz. Bize verilen her görevi üstün bir gayret, ciddiyet ve titizlikle yerine getireceğiz. Şehrimizin geleceğinin inşasında kadınlarımızla birlikte elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Ülkemizde en fazla üyeye sahip olmanın gururunu taşıdığım Ak Parti’nin Zonguldak’taki 30 binin üzerine çıkmış bulunan kadın üye sayısını da daha da yukarılara çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız.”

Türkmen; “19 senedir bunu layıkıyla ödedik ülkemize çok hizmetler ve değerler kazandırdık”

AKP Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’de kongrede yaptığı konuşmada: “Bizler kadınlarımız, kızlarımız, gençlerimiz, ninelerimizle hep birlikte bu borcu ödemeye devam edeceğiz. 19 senedir bunu layıkıyla ödedik ülkemize çok hizmetler ve değerler kazandırdık. Bundan sonrada bu değerlerin muhafazası, geliştirilmesi ve dünyayla rekabet edebilme adına bu hizmetleri yapabilmek için omuz omuza, yan yana, gönül gönüle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Alan; “Gönül belediyeciliği ile Zonguldak’a mızı tanıştırdık”

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, yaptığı konuşmada Zonguldak’ın beş milletvekilinin  dördünün AK Partili olacağını ve Zonguldak belediyesinin tekrar alacaklarını ifade ederek; “Neredeyse 1 yıla yakın bir zamandır böyle bir coşkulu bir ortamda olmamıştık. Malum pandemi sebebiyle ama bugün burada olmaktan bu mutluluğa ortak olmaktan sizleri görmekten son derece mutluyum. Kadınlarımızla ilgili AK kadınlarımızla ilgili ne desek yetersiz kalır ne söz söylesek haklarınızı ödeyemeyiz. Değerinizi açıklayamayız Sayın Cumhurbaşkanımız liderimiz reisimiz videoda bütün hepimizin duygularına Bence tercüman oldu.  Ben de o yüzden onun lafın üzerine laf konuşmayacağım için çok uzatmayacağım. 2019’da sağda çalıştığımız günler bir anda film şeridi gibi gözümün önünden geçti. Mahalle mahalle sokak sokak ev kapı kapı siz değerli Ak kadınlarla bu davaya yüreğini vermiş cefakârca fedakârca ailesini çoluğunu çocuğunu işini gücünü göz ardı etmiş bu Kutlu yürüyüş için bu kutlu dava için bizlerle beraber yürüdünüz.  Belediyecilik anlamında hizmet almamış emeğin başkenti kara elmas diyarı Zonguldak’ mıza tekrar AK Parti bayrağını göndere çekmek için bizlere destek oldunuz. Gönül belediyeciliği ile Zonguldak’a mızı tanıştırdık ne kadar teşekkür etsem ne kadar söz söylesem

Tosun: “İnşallah kadın kolları başkanımız olarak 2023’e Zonguldak’ı hazırlayacak.”

AKP Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun “Ayşe Erbay kardeşimle beraber il teşkilatında iki dönem görev yaptık. İnşallah kadın kolları başkanımız olarak 2023’e Zonguldak’ı hazırlayacak. Biz kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz. Başkanım ile birlikte 2023’te Zonguldak’ta daha güzel işler yapacağız. Ak Partinin kurulduğu günden bu güne kadar Zonguldak’ta hep 3 vekilimiz oldu bu yerel seçimlerde Zonguldak merkez belediyesiyle beraber Kozlu ve Kilimli Belediyelerini alarak bu sahilde kırmızı yer bırakmadık. Bizler ömrümüz yettiğince Allah’ın izniyle Zonguldak’ta ki milletvekili sayımızı da 4’e çıkartacağız”

Kavrak: “5 milyon 300 bin üye sayımızla dünyanın en büyük sivil toplum hareketiyiz.”

AKP Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Avukat Serpil Kavrak ise şöyle konuştu: “Bu güzel kongrede emeği geçen tüm başkanlarımın ellerine emeklerine sağlık. Genel Merkez Kadın Kolları olarak Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam riyasetinde 81 ilde 922 ilçedeki yapılanmamız ve 5 milyon 300 bin üye sayımızla dünyanın en büyük sivil toplum hareketiyiz. 5 milyon 300 bin üye sayımızı kafamızda canlandıracak olursak dünyada 196 tane ülke var bizim kasın üye sayımız 80 ülkenin nüfusundan fazla.”

Ayşe Erbay yeniden başkan seçildi. Yeni Yönetim Şu isimlerden oluştu

Ayşe Erbay’ın yönetimi şu isimlerden oluştu: Arife Vildan Nar, Ayça Karagül, Ayşe Yavuz Albas, Banu Dirican, Filiz Ünsal Sarsık, Funda Terzi, Gamze Cinbar, Gülay Günaydın, Gülcan Kara, Gülçin Kavraz, Gülşah Çetin, Hacer Erkol, Hansa Talas, Hatice Nekaya, Havva Çift, Havva Kel, İkranur Aydın, Melek Hamut, Nagihan Gökdemir, Nezaket An, Özlem Köken, Pınar Berber, Pınar Kara, Reva Aydın, Saniye Soyyiğit Akçay, Selma Beytekin, Serpil Özmen, Sevgi Aydın, Sevilay Demirci, Songül Uçar, Sümeyye Karakuş, Sümeyye Nur Güngör, Şennur Danış, Şermin Köroğlu, Şule Nur Tuna, Tansu Pazarlı, Tuğba Yusufoğlu, Tülay Sayılı, Yonca Yıldız.