İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, AKP Milletvekili Hamdi Uçar’ın kendisiyle ilgili yaptığı değerlendirmelere cevap verdi

Erkmen; “Kişisel Çekişmeler Üzerinden Siyaset Yapmak Bizim Tarzımız Değil Biz Milletin Derdiyle Dertlenmek, Onları Çözmek İçin Çabalıyoruz. Onlar Ne Derse Desin Milletimizin Desteğiyle İyi Parti İktidara Yürüyor”dedi

Yavuz Erkmen; “Bize laf yetiştirenlere tavsiyemiz, bize laf yetiştireceklerine, buna vakit ayıracaklarına milletin sorunlarına eğilsinler. Millet mutlu olursa ona göre zaten gereğini yapar.”diye ekledi

Açıklamada şu görüşler yer aldı:

Bazı yerel basın organlarında Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın şahsıma yönelik sözlerini okudum.

“Ekonomi berbat, insanlar karnını doyurma derdinde”

Bizim amacımız kimseyle kişisel çekişme değildir. Biz AKP tarafından yapılan açıklamaya katılmadığımızı fakat siyasi söylemlerine saygı duyduğumuzu ifade etmiştik. Dolayısıyla bizim kurumsal olarak verdiğimiz cevabı şahsileştirerek tarafıma eleştiri getirmesi doğrusu bizim tasvip edeceğimiz siyasi tarz değildir. Cevap vermeye bu açıdan gerek duymuyorum.

Biz milletin dertleriyle ilgileniyoruz. Onları değil, milleti dinliyor, onları duyuyoruz. Bugün millet zor şartlarda ayakta kalmaya çalışıyor. Ekonomi berbat, insanlar karnını doyurma derdinde. İş yerleri birer, birer kapanıyor. İnsanlara hacizler, icralar geliyor. İşçiler işten çıkarıldı, sigortalarını olmadan cüzi ücretle geçinmeye çalışıyorlar. Gençler işsiz, seçimlerde bizzat iktidar partilerini tarafından verilen 3600 ek gösterge, Emeklilikte yaşa takılanlar, emeklilikte intibak gibi sözler hayata geçirilmedi. Bize laf yetiştirenlere tavsiyemiz, bize laf yetiştireceklerine, buna vakit ayıracaklarına milletin sorunlarına eğilsinler. Millet mutlu olursa ona göre zaten gereğini yapar.

“Soralım şu anda durumlarından memnun olan var mı?”

Bizim üzüntümüz kendilerinin söz söylemesini hak görenlerin, karşı eleştiriye tahammülsüzün örneğini görmüş olmamızdır.

Muhalefet olarak konuşmaya gerek yok. İktidar partilerine oy vermiş arkadaşlarımıza soralım,  elini vicdanına koyarak aklıselim düşünen herkese soralım şu anda durumlarından memnun olan var mı?

Hayat pahalılığından, ekonomideki başıbozukluktan memnun olan var mı? Ülkemiz kaynaklarını tüm vatandaşlarımıza eşit olarak dağıtıldığına inanıyorlar mı? Yoksa bunların birkaç kişiye verildiğini mi düşünüyorlar? Gençlerimiz, çalışanlarımız, emeklilerimiz, geleceğe umutla bakıp bir çıkış yolu görebiliyorlar mı?

“Siyasi çekişmeyi değil birinci sıraya milletin sorunlarını koyuyoruz”

Dolayısıyla şahıslarla değil biz kurumsal olarak siyasete önem veriyor, siyasi çekişmeyi değil birinci sıraya milletin sorunlarını koyuyoruz. Yoksa cevap vermeye kalksam Havaalanından, Ereğli deki Tersane Bölgesine, Şehir de denize dökülen (Polis evi yanı) çöplerin tesis kurulup Sapçaya taşınmasından, Devrek – Çaydeğirmeni arasında işletmelerin kurulmasına kadar emeğimiz olan daha pek çok konuyu anlatırdım ama bunlardan daha önemlisi benim için tayinim çıktığında binlerce kişinin Valiliğin önünde gösterdiği sevgidir. Bu benim için yeterlidir. Yaptıklarımı değil de, keşke yapamadıklarımı sorsaydılar. Uzun emeklerim sonunda bütün alt yapısını hazırlayıp yatırım yapmaları için Devletin Resmi makamlarına bizzat müracaatlarını yaptırdığım LUKOİL firmasına ve Rus NLMK isimli Demir Çelik Firmasına neden bu yatırımların yaptırılmadığı o zaman benim de sorma hakkım doğardı .( İstenirse Resmi Müracaat Tarih ve Numaralarını verebilirim )

“Milletin derdi Yavuz Erkmen’ nin – Hamdi Uçar’ ın ne yapıp yapmadığı değil,  AKP’ nin şu anda millet için ne yaptığıdır”

Evet, bunlar niye yapılamadı. Yapılsaydı binlerce kişinin çalışacağı bu tesislerin Zonguldak’a yapılmamasının yani Zonguldak ‘ın yaklaşık 12 yılının boşa geçirilmesinin sorumlusu kim? Zonguldak göç veren bir il olarak görülüyor. Bu yatırımlar o dönem olsaydı şu anda Zonguldak göç alan mı, göç veren mi bir il olurdu. Bugün yapılanlara seviniyoruz.  Emeği geçenlere de teşekkür ederiz. Peki, 12 yılın boşa geçmesinin hesabını kim verecek.

Biz şimdi geleceğe bakıyoruz. Zonguldak halkı her şeyi görüyor, izliyor. Milletin derdi Yavuz Erkmen’ nin – Hamdi Uçar’ ın ne yapıp yapmadığı değil,  AKP’ nin şu anda millet için ne yaptığıdır. Millet karnını nasıl doyuracağının derdindedir.  Halkımızın vereceğe karara saygımız sonsuzdur. Bizler milletimizin yanında olup, onların yaşadığı sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Milletimiz Genel Başkanımız Sn. Merak Akşener’e ve İyi Partiye güvenmektedir. Biz o güveni boşa çıkarmayacak çalışmalar içindeyiz.