Keleş; “İstedik ki Rektör beyinde belki ilgisini çeker”

DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş BEÜ TIP fakültesi özelde DİŞ Fakültesi ile ilgili olarak kamuoyundan gelen tepkilere yönelik olarak basın açıklaması yaptı.Keleş isim vermeden Rektör  Çufalı’ya da çağrı yaptı.

DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Kaleş yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi, “Uzun bir süredir üniversite hastanesi ile alakalı şikayetler vatandaşımız tarafından bizlere iletilmektedir.

Özellikle Diş Fakültesinde bir problem olduğu aşikar olarak gözükmektedir. Bizler fakültede gözüken bu sıkıntıları gündeme taşımak istedik ki Rektör beyinde belki ilgisini çeker gündemine almak gibi bir işe kalkışır. Fakülte yöneticileri de belki menfi çıkarlarını bir yana koyarak kuruma sahip çıkmak için çaba sarfetmek ister. Mesailerini fakültede harcamaya gayret ederler. Mart ayından bu yana  fakültede gözükmeyen idareciler hakkında da bir soruşturma yaparlar.

Fakültenin ortodonti bölümü hastaları mağdur durumda ve 1 yıla yakındır çocuğunun girişini yapamayan insanlar olduğunu biliyoruz. Protez için fakülteye başvuranların ise her nedense özel polikinliklere yönlendirildiğini görüyoruz.

Merak ettiğimiz bir konu da çocuk bölümünde görev alan hocalarımızdır. Neden istifa etmiştir, bir baskıya maruz kalmışlarmıdır. Bu sıkıntılara bir cevapları varsa duymak isteriz. Tabi bu sorunlar çocuk bölümü içinde sıkıntılar doğurmuş ve mağduriyetler artış göstermiştir.

Rektör hoca kendini üniversite işlerine verirse bu sıkıntıları dert edinip çözüm arayabilir ki görevi de budur. Kendisi üniversiteyi iktidar partisinin ofisi zannettiğinden görevini unutmuş olabilir. Keza şehrimizi ve hemşehrilerimizi ilgilendiren önemli bir konuda iktidarı davet ettiği gibi muhalefetide davet etmeyi bilmeliydi, keşke bilseydi.

Umarım görev ve sorumluluklarını hatırlar ve Rektörlük vazifesini bihakkın yerine getirir.Kendisine nacizane tavsiyemizdir.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: