Anadolu Ajansı Zonguldak il Sorumlusu Ferdi Akıllı için İlk tören Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nde yapıldı.

Geçirdiği beyin kanaması sonucu hastanede tedavi gördüğü sırada dün gece hayatını kaybeden Anadolu Ajansı Zonguldak il Sorumlusu Ferdi Akıllı için Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nde veda töreni düzenlendi.
Zonguldak ulusal ve yerel basın temsilcilerinden birçok ismim katıldı törende gözyaşları sel oldu.
Merhum Ferdi Akıllı’nın kızı Asel Akıllı elinde çiçekle törene katıldı.
Törene: Zonguldak Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Alas, Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç,  Proje Etüt Müdürü Ahmet Hakan Gencer, Zonguldak Yardımlaşma Vakfı Aşevi Müdürü Mevlüt Kesim katıldı.

ZGC Başkanı Derya Akbıyık törende yaptığı konuşmada şunları söyledi;
“Değerli arkadaşlar, kıymetli meslektaşlarım. Bir süre önce çalıştığı ofisinde haber yazarken beyin kanaması geçiren meslektaşımız, Anadolu Ajansı Zonguldak Büro Sorumlusu Ferdi Akıllı 43 gün süren yaşam savaşını kaybetti. Ecel sevgili kardeşimizi 42 yaşında, hayatının baharında mesleğini icra ederken yakaladı. Yaklaşık 15 yıldır Zonguldak gündemini takip eden, gece gündüz demeden halkın haber alma özgürlüğü için mücadele eden kardeşimizi bugün sonsuzluğa uğurluyoruz.  Ferdi Akıllı, Zonguldak’ın unutmayacağı, hep hatırlayacağı isimler arasında yer alacak. Ferdi kardeşimiz gece gündüz demeden, her koşulda halka haber ulaştırmak için mücadele etti. Yoğun iş temposu, gece ve gündüz demeden devam eden koşuşturmacalar, uykusuzluk, açlık. Yeri geldi kendisinden feda etti, yeri geldi ailesine zaman ayıramadı, bazen günlerce uykusuz kaldı, çoğu zaman her basın mensubunun başına geldiği gibi hedef oldu. Ancak her zorluğa rağmen muhabirliğin hakkını Zonguldak’ta verebilecek sayılı çalışanlar arasında yer aldı. Anadolu Ajansı’nı ve devletini Zonguldak’ta en iyi şekilde temsil etmek için canını dişine taktı. Hayatı boyunca sırtından ayırmadığı, haber ekipmanlarının yer aldığı çantası, boynunda fotoğraf makinesi ile her an sahada olan meslek şehitlerimiz arasında yerini alan kardeşimizi asla unutmayacağız. Gazipaşa Caddesi’ndeki yürüyüşü, habere ve haberciliğe olan aşkı hep hatıralarımızda yer alacak.  Sohbetlerimizde hayatındaki hayallerini anlatırken hep kızından bahsederdi. Kızını okutmak, onu en iyi şekilde eğitmek istediğini ifade ederdi. Ondan bize geriye emanet olarak 10 yaşındaki kızı Asel kaldı. Bazen kelimeler kefaretsiz kalıyor, sözcükler boğazınıza düğümleniyor. Güle güle güzel kardeşim, yolun açık olsun. Seni asla unutmayacağız. Ajans muhabirliğinin her evresinde yer alan Meslek Şehidimiz Ferdi Akıllı kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun . Ferdi Akıllı kardeşimize varsa haklarımızı helal ediyoruz.”
Yapılan konuşmanın ardından meslektaşımız Ferdi Akıllı için dua edildi.

Gazeteci Ferdi Akıllı son yolculuğuna uğurlandı

 

 

Ferdi Akıllı, Acılık Hazreti Ali Camii’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazı sonrası Kırat Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Cenazeye; Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Zonguldak Belediyesi eski Başkanları Muharrem Akdemir, AKP Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve gazeteciler katıldı.