İsrafın ve savurganlığın tavan yaptığı MANOLYA Park’ın sorumlusu Kim?

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Manolya Park’ın ve içindeki kafenin yıkılması ile ilgili eleştirilerde bulundu Manolya Park’ta büyük israf yapıldığını belirten Başkan Uzun :Manolya Park’ın yanı başında Mayıs ayında açılacağı ifade edilen ,”Uzumehmet Camiimiz’de”ilk vaazın  ”İSRAFLA” ilgili sure ve ona ait olan ayetlerden oluşmasında büyük bir fayda olacağı kanaatindeyiz” dedi.

Ebru Uzun’un Manolya Park ile ilgili açıklaması şöyle;
Ülkemiz  uzunca bir zamandan bu yana;döviz garantili geçilmeyen köprü,kullanılmayan otoyol,uçakların inmediği havaalanı ve hasta garantili şehir hastaneleri ile yandaş beşli çete ve onların taşeronları eli ile nasıl soydurulduğuna hepimiz yakından tanığız.
Son olarak Kamuda ki israf ve savurganlığın devleti yönetmede nasıl temel bir ilke haline getirildiğinin bir örneği de Zonguldak’ta yaşandı
Zonguldak Valiliği’nin,İl Özel  İdare bünyesinde ,Bakka destekli olarak “Karakum” mevkin de yaptığı “Manolya Park” Projesi daha ikinci yılını bile doldurmadan;birdenbire yanı başında icat edilen Cami Projesine kurban ediliverdi.
Kentsel Planlama,şehir Planlaması,Peyzaj Planlama gibi kavramların sadece kağıt üzerinde kaldığı,bunlara müdahale etme yetkisinin kanunsuz,kuralsız hoyratça uygulandığı bir ülke de,bir şehir de yaşamak yurttaşlarımıza ve bize gerçekten çok acı veriyor.
Planlı Kalkınmanın ve Planlamanın,”Plan mı Pilav mı?” diye küçümsendiği bir dönemden,günümüze uzanan tarihsel süreçte,bugün de yaşadığımız bu tepeden inme olumsuzlukların geçmişden hiç ders çıkarılmadığı;aksine ” ben yaptım oldu”arabesk düzeni ile geçiştirilmesine üzülerek şahit olmaktayız.

“Sorumluluğunun nasıl üstlenileceğini kamuoyu adına soruyoruz”

Yolsuzluğun ve yoksulluğun hızla arttığı,israfın ve savurganlığın tavan yaptığı bir dönemde,Manolya Park’ın yanı başında Mayıs ayında açılacağı ifade edilen ,”Uzumehmet Camiimiz’de”ilk vaazın  ”İSRAFLA” ilgili sure ve ona ait olan ayetlerden oluşmasında büyük bir fayda olacağı kanaatindeyiz.
Manolya Park Projesine harcanılan ve 6.500.000 TL olduğu yerel basında ifade  edilen bu tutarın  hesabının  kim ya da kimler tarafından verileceğini ve sorumluluğunun nasıl üstlenileceğini kamuoyu adına soruyoruz ve sormaya devam edeceğiz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: