Türkiye Kamu-Sen’e Bağlı Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara, Üniversite Hastane yönetimine seslendi.” Kahramanlar şifa dağıtmak için tüm güçleri ile hizmet üretip hatta can verirken hala emeklerinin karşılığının ödenmediği gibi yapılan bazı rutin ödemelerinde geciktirilmesi gibi trajik bir durum vardır.Ne yazık ki Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesinde Kasım ve Aralık ek ödemeleri ile Ocak ve Şubat nöbet ücretleri hala ödenmemiştir. Böyle bir durum ne kabul edilebilir, ne buna bir bahane üretilebilir ne de bunun bir izahı yapılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kara açıklamasında şu görüşleri dile getirdi; “Salgının bir yılını doldurmak üzere olduğu şu günlerde hala sağlık çalışanlarının alın terlerinin verilmemesi, haklarının geciktirilmesi gibi durumlarla karşılaşılması çok ıztırap verici bir durumdur.

Kahramanlar şifa dağıtmak için tüm güçleri ile hizmet üretip hatta can verirken hala emeklerinin karşılığının ödenmediği gibi yapılan bazı rutin ödemelerinde geciktirilmesi gibi trajik bir durum vardır.

Ne yazık ki Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesinde Kasım ve Aralık ek ödemeleri ile Ocak ve Şubat nöbet ücretleri hala ödenmemiştir. Böyle bir durum ne kabul edilebilir, ne buna bir bahane üretilebilir ne de bunun bir izahı yapılabilir.

Merak ediyoruz Türkiye’nin ekonomisi başta olmak üzere tüm sosyal hayatı salgındaki duruma göre şekillenirken salgınla mücadelenin kahramanlarına bu yapılanlar reva mıdır?

Sağlık çalışanının emeği ve alın terinden daha önemli ne vardık ki bu konular ihmal edilmekte ve önemsenmemektedir.

Kuru söz ve teşekkür yerine çalışanın sorunun çözmek, taleplerini karşılamak gibi görevleri olduklarını yöneticiler ne zaman hatırlayacaktır.

Daha önce salgından sağlık çalışanlarının sorumlu tutanları görmüştük, şimdi bu ödemeleri geciktirilenler buna çare üretmeyenlerin derdi nedir, Ne yapmak istemektedirler? Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi yönetimine

Buradan bir kez daha sesleniyoruz; çalışanın hakkını verin, emeğini zayi etmeyin.  Sorumluluklarınızı yerine getirin. “