14 Mart TIP Bayramı Pandemi koşullarında ve Salgın hastalığın birinci yılında kutlamadan çok sağlık emekçilerinin sorunları ve yaşamını yitirenleri anma ile geçti.

 14 Mart nedeniyle siyasetten, bürokrasiye,meslek kuruluşların[1]dan kişilere kadar birçok kişive kurum basın açıklaması yayınladı.

Büyük büyük, cilalı sözler yazıldı çizildi.

Oysa gerçek, yani sağlık emekçileri ise, “Sağlık emek ve meslek örgütleri olarak, halkımızın sağlığı için, sağlık çalışanlarının sağlığı için pandemi öncesinde de uyarılarda bulunduk. Bilimin, aklın yolunu gösterdik. Ancak, siyasi ve ekonomik kaygılarla yanlış kararlar alınmaya devam edildi. Bu yanlış kararlar ve alınması gerektiği halde alınmayan kararlar nedeniyle COVID-19 pandemisinde binlerce insanımızı, yüzlerce sağlık çalışanımızı kaybettik. Kayıplarımız bugün de devam ediyor. Yaşanan can kayıplarının önemli bir bölümü, zamanında alınan doğru kararlarla önlenebilirdi. En temel hakkımız olan “yaşam hakkımızın, bilim[1]sellikten uzak, şeffaflıktan uzak, ekonomik ve siyasi kaygıların yön verdiği kararlarla hiçe sayılması bizi dehşete düşürdü. Yorulduk, tükendik, öldük. Çok can kaybettik, canlarımızı kaybettik!”denildi.

Yollar ve Altyapı

Basın-Yayın Kuruluşları son yılların en büyük, en güçlü muhalefet hareketini oluşturuyor.

Basın yayın Kuruluşları hem kendilerini ayakta tutmak adına hemde mesleki sorumluluğu nedeniyle yaşanan sorunların kamuoyu ile paylaşılması konusunda en ön safta yer almaya devam ediyor.

Zonguldak Merkez İlçe bir anlamda şantiye konumunda. Neyin ne zaman yapılacağı, ne zaman biteceğini bilern yok.Ana arteller, altyapı ve kanalizayon çalışmaları, kaldırım yenilenmeleri adı altında yeniden dizaynediliyor.

CHP Belediyesi olsaydı, esnaflar yol kapatır, Belediye Başkanlığını basar,hergün medyada CHP Belediyesinin beceriksizliği gündemden düşmezdi.

Sosyalmedyadan vatandaşlar, araçlarının ön takımlarının bozul[1]duğunu, sanayiye gitmekten, para harcamaktan dem vururlardı. Bol bol fotoğraflar yayın[1]lanır, belediye başkan ve onun partisi halka şikayet edilirdi. Şimdi var mı böyle bilmiyorum.

Bizim Vedat Abi çok paylaşırdı, haklızlıkları,adaletsizlikleri.Onunda eli kolu bağlandı çünkü eşi Züleyha hanım AKP İl Yönetimine girdi.

Elde avuçta Kapuz’da İhsan Pınar kaldı.Onunda kısmen eli kolu bağlı ağabeyi Arif Pınar Mahalle Muhtarı seçildi mahallenin sorunlarını paylaştığında doğal olarak tepkiler Arif Pınar’ada gitmiş oluyor.

Peki kim halkın sorunlarını,esnafın derdini,yaşanan olumsuzlukları gündeme taşıyacak ve çözüm arayacak.

Tabi şimdi hep birlikte Muhalefet yani CHP sesleri duyuyorum.

Vallahi bu aralar CHP daha çok disipline verdiği meclis üyesi ve parti üyeleriyle ilgileniyor.

Ama bizler hergün çamurdan,bozulay yollardan, kaldırımlardan geçiyoruz.

Biz kendi yaşadıklarımızın tepkisini gösteremezisek kimseden bek[1]leme hakkımızda olamaz.

Önce yurttaş olma bilincini kazanalım sonrası kolay.

Sağlıcakla kalın