Milletvekili Yavuzyılmaz; ‘rant oyunu’ devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Kız Meslek Lisesi’nin koruna kararının kaldırılarak yıkılmasının önünün açıldığı karara tepki gösterdi. CHP’li Yavuzyılmaz, okulun yıkılarak otoparka dönüştürülmesine izin vermeyeceklerine dikkat çekti.

CHP Zonguldak Milletvekili Yavuzyılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kız Meslek Lisesi üzerinden hayata geçirilmek istenilen ‘rant oyunu’ devam etmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığının Ankara Bölge İdaresine yaptığı itiraz üzerine alınan bu karar nihai değildir. Bu konuda ki hukuki süreç elbette devam edecektir.

Türlü arayışlarıyla, eşi benzeri görülmemiş bir ısrarla, bakanlıklar üzerinden baskılar kurularak, kültür varlığı tescil kararını bile bozduran bu zihniyet en çok Zonguldak’a zarar vermektedir.

Söz konusu talan olunca büyük bir ihtiras ile hedefe kitlenenleri, şehrimizin gündemini, enerjisini yıkım – rant formülleri ile çalanları, Zonguldak halkının vicdanına bırakıyorum. Cumhuriyet kadınının sembolü olan okulumuzun yıkılarak bir otoparka dönüşmemesi için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: