“Bu Bahar Hem Barışı Hem De Demokrasiyi Müjdelesin!”

Yeşil Sol Parti Zonguldak İl Başkanı Ali Topaloğlu Newroz nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Topaloğlu, “Savaşsız, sömürüsüz, eşit ve özgür bir bahar için mücadelemiz devam ediyor. Tüm canlılarla birlikte barış içinde bir yaşam özlemini yaşatanların şenliğine selam olsun”.

Topaloğlu açıklamasında şu iafadelere yer verdi, “Demirci Kawa’dan bugüne halkların yüzyıllardır kutladığı, bahara ve yaşama merhaba diyen, zalimlere karşı direnişi ifade eden Newroz hoş gelsin, bu bahar ateşinde barışı, demokrasiyi ve virüssüz, sağlıklı bir yerküreyi müjdelesin! Baharı ve doğanın uyanışını şenlik haline getiren tüm halkların bayramı kutlu olsun!

2021 Newroz kutlamalarını Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştireceğiz. Anadolu coğrafyasındaki tüm halkların barış ve eşitlik talebini dillendireceğiz ve Newroz ateşini harlayacağız.

Tek adam rejimi yenilip Türkiye demokratikleştirilmeden,  sorunların müzakere ile barış ve eşitlik temelinde çözülmeden, ekolojik yıkım sonlandırılmadan, iktisadi adalet sağlanmadan  mutlu yarınlardan bahsetmek elbette imkansızdır. Tüm dünyada hüküm süren otoriter tek adamların karşısında eşitlik, adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen bizler, mücadelemizi büyütmeye kararlıyız.

Savaşsız, sömürüsüz, eşit ve özgür bir bahar için mücadelemiz devam ediyor. Tüm canlılarla birlikte barış içinde bir yaşam özlemini yaşatanların şenliğine selam olsun.

Newroz Kutlu Olsun!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: