Gelecek Partisi Zonguldak İl Başkanı Mustafa Kutayel ve il yönetim kurulu üyeleri Memur Sen Konfederasyonu Başkanı Kamuran Aşkar’ı ziyaret etti

Memur-Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Gelecek parti yöneticilerine teşekkür etti.

Aşkar; “Faiz artırımı çok ciddi sıkıntı olduğunu ortaya koymaktadır.”dedi.

Memur-Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar yaptığı açıklamada, faiz ve dövizde ki artıştan endişeli olduklarını belirterek, “Özellikle 2021 yılı için memur maaşlarına yüzde 3 artı 3 artışın olduğu bir dönemde hafta sonuna denk gelen bir devalüasyon İle beraber dövizdeki artışın yüzde 10’ları bulması, bir taraftan yüzde 9 ‘larda seyreden faizin de yüzde 19 ‘lara yükselmesi memur açısından da ve Türkiye’deki her kesim için de çok ciddi sıkıntı olduğunu ortaya koymaktadır.”dedi.

Aşkar, “Zonguldak’ta yatırımların hızlandırılmasını çok önemli buluyoruz. Tüneller, yollar ve Filyos Projesi noktasında çalışmaları çok önemsiyoruz. Çok iyi de buluyoruz.  Ancak Türkiye’nin pek çok ilinin yol sorunu tünel sorunu altyapı sorununun çözüldüğü bir dönemde Zonguldak’ın bu yatırımlardan gecikmeli de olsa faydalanması bizim için önemli ama çok geç kalındığını da belirtmek isterim” dedi.

Kutayer: Bundan Sonra Sahadayız Gelecek Partisi İl Başkanı Mustafa Kutayer’de bundan sonra teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıklarını ve bundan sonra sahalarda olacaklarını söyledi.