Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, roman vatandaşlarımızın yaşadığı Güdüller Kümesini ziyaret etti.

    Roman vatandaşlarımız için yapılacak mescit yerinin tespiti, oradan geçen derenin ıslahı ve menfezlerin temizlenmesi gibi çalışmalara başlamadan önce burada incelemelerde bulunan Başkan Çetin Bozkurt, roman vatandaşlarımızın da sorun ve taleplerini dinledi.

    Yaptıkları tüm çalışmalarda Devrek insanının onayı ve desteği olmadan ilerlemek istemediklerini vurgulayan Başkan Buzkurt, roman vatandaşlarımız ile onlara sunulacak hizmetler konusunda görüş, öneri ve taleplerin konu edildiği sohbet etti.

    Hangi etnik kökenden gelirse gelsin, Devrek’imizi, ülkemizi seven herkes, ülkemizin de, ilçemizin de asli unsurudur diyen Başkan Bozkurt, “Roman vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk. İnşallah bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Gerek istihdam gerek maddi olanaksızlıklardan dolayı bizler belediyemiz olarak gerekli desteği vermeye her zaman hazırız. Onların yaşadıkları bölgedeki derenin ıslahı, mescit ve menfezlerin açılması taleplerini de en kısa sürede yerine getireceğiz”dedi.

     Roman vatandaşlarla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Bozkurt’a, roman vatandaşlar da teşekkür etti.